26 Niedziela w ciągu roku – 27. 09. 2020 r.

1.    Dziś (w niedzielę) rozpoczynamy Jesienne Dni Skupienia, które będą trwały przez kolejne trzy niedziele. Poprowadzi je ks. doktorant Tomasz Jarosz studiujący w Rzymie. Witamy go serdecznie. Prośmy dla Ks. Rekolekcjonisty i dla nas o szczególne łaski Ducha Świętego.
2.    W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika. W nowennie do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  o 7.30 i 17.30 prośmy za wszystkich ludzi, aby poprzez kłamstwa nie próbowali osiągać swoich celów. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00. W czasie adoracji w poniedziałki i środy od 18.30 wejście do kościoła tylko przez bramę w ogrodzeniu od strony plebanii.
3.    We wtorek, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
4.    W środę wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. W środę nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30. W środę od 17.30 czwarty dzień nowenny rodziców klas ósmych w intencji swoich dzieci. Adoracja Najśw. Sakramentu w środę od 18.30 do 21.00.
5.    W czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła. Z racji I czwartku okazja do spowiedzi od 6.30 i od 17.00. Godzina Święta od 17.00. Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych w czwartek o 17.30. Będziemy je odprawiać zawsze o 17.30. Prosimy o odmawianie różańca przy kapliczkach w intencji ustania zarazy.
6.    W czwartek na 18.00 na Mszę św. a potem na 18.30 na spotkanie zapraszamy klasę
VII D i E ze SP nr 2 z ul. 3 Maja, aby rozpocząć przygotowanie do bierzmowania.
7.    W I-szy piątek okazja do spowiedzi od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla uczniów Szkół Podstawowych o 16.30. Litania do Najśw. Serca P. Jezusa o 7.30 i 17.30.
8.    Uczniowie z klas ósmych, którzy nie uczestniczą w Kursie Alpha przyjdą w piątek,
2-giego października do spowiedzi i na Mszę św. o 18.00. Potem krótkie sprawdzenie obecności.
9.    W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 7.30. Potem o 8.30 spotkanie Róży Matki Bożej Fatimskiej w Domu św. Karola.
10.    Przygotowanie dekoracji na procesję różańcową w sali kina w sobotę o 16.00. Prosimy o pomoc róże różańcowe.
11.    Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek i sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
12.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 procesja różańcowa wokół kościoła. Prosimy Oazę i Róże Różańcowe o prowadzenie różańca, szafarzy i panów z kręgów rodzin o niesienie baldachimu a ministrantów i lektorów o asystę.
13.    Bóg zapłać za jedną ofiarę w kopercie złożoną w minionym tygodniu i jedną wpłatę na konto renowacji na odnowienie Drogi Krzyżowej.
14.    Prosimy o przestrzeganie zasad udziału w nabożeństwach kościelnych (maseczki, dezynfekcja, zachowajmy odstępy przy podejściu do Komunii św., pamiętajmy, że do Komunii św. na rękę podchodzimy lewą stroną).
15.    Dla dzieci, które uczęszczają na Mszę św. proponujemy obrazek z fragmentem Ewangelii i cytatem z twórczości ks. Jana Twardowskiego do wklejenia w specjalnej książeczce.