26 Niedziela Zwykła – 29. września 2019 r.

1.    W związku z remontem w kościele  nie ma w poniedziałek adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. w tym tygodniu będą w kościele a pogrzeby w kaplicy cmentarnej.
2.     W poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Ks. Antoni zaprasza 7a ze SP nr 2, ul. 3 Maja na spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 18.45 do Domu św. Karola.
3.    We wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. We wtorek o 16.30 Msza św. i poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 1, ul. Szkolna.
4.    Od wtorku nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o 17.30. Za pobożne, wspólne odmówienie cząstki różańca św. można zyskać odpust zupełny, dlatego podczas każdego nabożeństwa różańcowego  w tygodniu będzie rozdawana Komunia św.
5.     Zachęcamy do udziału w różańcu także przy kapliczkach w rejonach:

• Zakościele – na Marudach codziennie o 17.00,
  • na Boryczowie, przy ul. Ludowej codziennie o 17.00,
  • na ul. Grunwaldzkiej pod Kopcem codziennie o godz. 17.30,
  • w Zielonym Ogrodzie, ul. Pilotów w piątek o 17.30,
  • na Pasterniku I na ul. Rolniczej w każdy wtorek i piątek o 17.30.

6.    W środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.15. Klasy 8-me zapraszamy na Kurs Alpha w środę o 18.00.
7.    W I-szy czwartek okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 17.00. Godzina Święta od 17.00. W czwartek o 19.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
8.    W  piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W I-szy piątek okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze SP i ich rodziców o 16.30.
9.     W sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Z racji I-szej soboty nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 7.30. Okazja do spowiedzi św. od 6.30 i 17.30.
10.     Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od 8.30. Prosimy jeszcze o kierowcę na piątek. Uwaga! Jeśli ktoś w naszym domu nie może ponad pół roku pójść do kościoła to prosimy co miesiąc księdza z Komunią św.. Nie pozostawiajmy chorych bez łaski Bożej, rozgrzeszenia i Komunii św.
11.     Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III ze SP nr 2 przy ul. 3 Maja dziś (w niedzielę) po Mszy św. o 13.00 w kościele. Zaprasza ks. Paweł.
12.     W przyszłą niedzielę Procesja Różańcowa  po Mszy św. o 10.00. O przygotowanie ołtarzy w piątek o 18.30 w kinie  prosimy Róże Różańcowe, HSNSPJ i Krąg Rodzin ks. Jakuba.
13.    Dziękujemy za 22 ofiary w kopertach i na konto bankowe w wysokości 4.860 zł. Bóg zapłać. Prosimy o dalszą pomoc.
14.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Pięknej: Elżbiecie Urbańczyk, Iwonie Skocz, Marii Tokarz, Wojciechowi Jakubowi Augustynkom, Krzysztofowi Omilianowskiemu, Monice Waszczuk Jarosz, Wiktorowi Rzepczyńskiemu oraz kandydatom do bierzmowania: Arianie Banza, Kindze Sendorek, Wiktorii Mleko, Małgorzacie Misiewicz, Patrykowi Rogowskiemu, Antoniemu Siatce.   Sprzątanie wsparli ofiarą: Katarzyna i Marcin Kiełbania, Beata Cybura, Leokadia Augustynek, Bogumiła Dymek.   Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 300 zł na remont kościoła. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek, 4 października od 18.30 prosimy parafian z ul.  Daszyńskiego, od n-ru 1, pp. Goczałów, do n-ru  10, do pp. Wywiałów.
1.    W następną niedzielę kwesta na kosztowną rehabilitację Niepołomiczanina, który na budowiespadł z dużej wysokości.
2.    Duszpasterstwo Przedsiębiorców „TALENT” zaprasza na spotkania formacyjne do klasztoru Sercanów przy ul. Saskiej 2C  w Krakowie. Kontakt www.duszpasterstwotalent.pl
3.    W niedzielę 6 października  Pierwsza Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich zaangażowanych w różne rodzaje działalności gospodarczej
4.    Od 6 do 13 października odpust w Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni. Szczegóły na plakacie.
5.    Kurs przemiany myślenia w sobotę 5 października w sali kina. Zapisy: https://szkoladucha.pl/kurs-przemiany-myslenia-krakow-2019/.  Szczegóły na plakacie i ulotkach.