26. Niedziela zwykła w ciągu roku – 30.09.2018 r.

1.    Od poniedziałku nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o 17.30. Za pobożne, wspólne odmówienie cząstki różańca św. można zyskać odpust zupełny, dlatego podczas każdego nabożeństwa różańcowego  w tygodniu będzie rozdawana Komunia św.
2.    Zachęcamy do udziału w różańcu w kościele i przy kapliczkach w rejonach: na Marudach codziennie o 17.30, w Boryczowie, przy ul. Ludowej codziennie o 17.00, na Piaskach (przy zbiegu ul. Myśliwskiej i Drogi Królewskiej codziennie o 17.00, w Zielonym Ogrodzie, ul. Pilotów w piątek o 17.30, na ul. Rolniczej w każdy wtorek i piątek o 17.30.
3.    W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.15. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwa za Ojczyznę podczas poniedziałkowego nabożeństwa różańcowego o 17.30.
4.    We wtorek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
5.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.15.
6.    W czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Z racji I-szego czwartku okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 17.00. Godzina Święta od 17.00.
7.    W piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. W I-szy piątek okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze SP i ich rodziców o 16.30.
8.    Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców. Uwaga! Jeśli ktoś w naszym domu nie może ponad pół roku pójść do kościoła to prosimy co miesiąc księdza z Komunią św.. Nie pozostawiajmy chorych bez łaski Bożej, rozgrzeszenia i Komunii św.
9.    Z racji I-szej soboty nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 7.00. Okazja do spowiedzi św. o 6.30.
10.    W przyszłą niedzielę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Prosimy Róże Różańcowe i Honorową Straż o przygotowanie ołtarzy w piątek od 16.00 i poprowadzenie rozważań.
11.    Parafia na Jazach przeżywa odpust i 10-lecie swego istnienia.
12.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Kwiatowej i z ul. Pionierów: Barbarze Dąbrowskiej, Michałowi Bystrowskiemu, Michałowi Dąbrowskiemu, kandydatowi do bierzmowania. Sprzątanie wsparli ofiarą: Anna Siwek, Maria Bystrowska, Teresa Bystrowska i Tadeusz Popek. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 140 zł na remont cmentarza.  O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek  od 18.50 prosimy parafian z ul. Pionierów, od n-ru 8, od pp. Dębowskich do n-ru 18, do pp. Czumów.
13.    W następną niedzielę po Mszach św. zbiórka na remont cmentarza.
14.     W piątek 12 października zapraszamy na wyjazd do Łagiewnik powiązany z odbiorem relikwii św. s. Faustyny. Msza Św. w Kaplicy Sanktuarium o 11.00.  Wyjazd autobusem spod plebanii o godz. 10.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
15.      Stowarzyszenie „Pomoc Bliźniemu” zaprasza opiekunów osób niesamodzielnych, chorych i niepełnosprawnych do udziału w projekcie obejmującym działania wspierające, doradcze i szkoleniowe. Dla uczestników projektu istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego. Więcej informacji na stronie internetowej www.pomocblizniemu.org , pod nr tel. 692 – 043 – 473 lub w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Bocheńskiej 26, pok. 14.