27 Niedziela w ciągu roku – 4. 10. 2020 r.

1.    Dziś druga niedziela z cyklu Jesiennych Dni Skupienia, prowadzi je ks. doktorant Tomasz Jarosz studiujący w Rzymie. Prośmy na ten czas o łaski Ducha Świętego.
2.    Zapraszamy do zapoznania się z Listem Episkopatu zapowiadającym w przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Tekst listu na stronie parafialnej.
3.    Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30. Odmawiajmy także różaniec przy kapliczkach w intencji ustania zarazy oraz w rodzinach.
4.    Dziś (w niedzielę) po Mszy św. o 10.00 procesja różańcowa wokół kościoła.
5.    Dzieci ze SP nr 1 z ul. Szkolnej zapraszamy na Mszę św. i na poświęcenie różańców:
z klasy III A w poniedziałek, z III B we wtorek, z III C w środę na 18.00.
6.    W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. W nowennie do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  o 7.30 i 17.30 prośmy, aby powszechne kłamstwa nie wprowadzały zamętu w nasze myślenie. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00. W czasie adoracji w poniedziałki i środy od 18.30 do 21.00 wejście do kościoła tylko przez bramę w ogrodzeniu od strony plebanii.
7.    W środę wspomnienie NMP, Panny Różańcowej. W środę nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30. W środę od 17.30 piąty dzień nowenny rodziców klas ósmych w intencji swoich dzieci. Adoracja Najśw. Sakramentu w środę od 18.30 do 21.00.
8.    W czwartek na 18.00 na Mszę św. a potem na 18.30 na spotkanie zapraszamy klasę
VII F ze SP nr 2 z ul. 3 Maja oraz 7 A ze SP nr 1 z ul. Szkolnej oraz tych uczniów z klas siódmych, którzy się jeszcze nie zgłosili do przygotowania do bierzmowania.
9.    Uczniowie z klas ósmych, którzy nie uczestniczą w Kursie Alpha przyjdą w piątek,
9-ego października do na 17.30 na różaniec i na Mszę św. o 18.00. Potem krótkie sprawdzenie obecności na plebanii.
10.    Cieszymy się z kolejnej adoracji, którą poprowadzi młodzież i na którą zapraszamy młodzież w piątek o 20.00.
11.    W przyszłą niedzielę (11 października) spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze SP nr 2 z ul. 3 Maja po Mszy św. o 13.00. Zaprasza ks. Paweł.
12.    Bóg zapłać za cztery ofiary w kopertach i dwie ofiary na konto bankowe na odnowienie Drogi Krzyżowej złożone w minionym tygodniu.
13.    Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi i Kazimierzowi Pasternakowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.
14.    Różom Różańcowym i Honorowej Straży dziękujemy za przygotowanie dekoracji
i ufundowanie kwiatów na ołtarze na procesję różańcową.
15.    Prosimy o przestrzeganie zasad udziału w nabożeństwach kościelnych (maseczki, dezynfekcja, zachowajmy odstępy przy podejściu do Komunii św., pamiętajmy, że do Komunii św. na rękę podchodzimy lewą stroną).
16.    Dla dzieci, które uczęszczają na Mszę św. proponujemy obrazek z fragmentem Ewangelii i cytatem z twórczości ks. Jana Twardowskiego do wklejenia w specjalnej książeczce.
17.    Rodzicom ponownie polecamy nowy miesięcznik „Staś” na miesiąc październik w cenie 8 zł, przeznaczony dla starszaków z przedszkola, klas 0, 1, 2. Zawiera on wiele ciekawych materiałów, przy pomocy których możemy porozmawiać z dzieckiem.
18.    Jeśli ktoś ma życzenie, to prosimy o wsparcie Księży studiujących w Rzymie z naszej archidiecezji. Ofiarę można złożyć do skarbonek w kościele. Bóg zapłać.