27 Niedziela Zwykła – 6. października 2019 r.

1.    W związku z remontem w kościele  nie ma w poniedziałek adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. w tym tygodniu będą w kościele a pogrzeby w kaplicy cmentarnej.
2.     W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.00. O godz. 17.15 poświęcenie różańców dla uczniów klas III-cich, SP nr 2.
Różaniec w intencji Ojczyzny o 17.30. Ks. Antoni zaprasza 7a ze SP nr 2, ul. 3 Maja na spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 18.45 do Domu św. Karola.
3.    Zachęcamy do udziału w różańcu także przy kapliczkach w Rejonach:
a.    Zakościele – na Marudach codziennie o 17.00
b.    na Boryczowie, przy ul. Ludowej codziennie o 17.00
c.    na ul. Grunwaldzkiej pod Kopcem codziennie o godz. 17.30
d.    w Zielonym Ogrodzie, ul. Pilotów w piątek o 17.30
e.    na Pasterniku I, ul. Rolnicza w każdy wtorek i piątek o 17.30.
4.    We wtorek nowenna do św. Józefa po Mszy św. o 7.00 i podczas różańca.
5.    We wtorek o 15.00 Msza św. w intencji dzieci z klas I-szych, ich Rodziców oraz Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników SP nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego z ul. 3-go Maja
6.    W środę święto  bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.15. Klasy 8-me zapraszamy na Kurs Alpha w środę o 18.00.
7.    Dziękujemy panom: Tadeuszowi  Kokoszce, Marcinowi Szewczykowi i Kazimierzowi Frontowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.  Dziękujemy także nadzwyczajnym szafarzom za zanoszenie Komunii św. w niedzielę do chorych.
8.    Dziękujemy za przygotowanie  i udział w Procesji Różańcowej:  Różom Różańcowym, HSNSPJ, Kręgowi Rodzin, który prowadzi ks. Jakub, scholi, oazie, służbie liturgicznej i kościelnej.
9.    Dziękujemy za 14 ofiar w kopertach i 13 wpłat na konto bankowe. Na remont instalacji elektrycznej w kościele złożono łącznie 5.290 zł.  Bóg zapłać. Informujemy równocześnie, że zapłaciliśmy w minionym tygodniu drugą fakturę za prace remontowe w wys. 91.026 zł. Prosimy o dalszą pomoc.
10.     W następną niedzielę od 17.30 nab. fatimskie.  O prowadzenie prosimy Kręgi Rodzin.
11.    Na wypominki przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii. Kartki wypominkowe przy gazetach.
12.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Daszyńskiego, od n-ru 1, do n-ru  10: Magdalenie i Romanowi Pyzikom, Annie Frytek, Marii Wywiał, Ewie i Markowi Walczakom, Joli Jarema oraz kandydatom do bierzmowania: Zuzannie Gwizdek, Emilii Grochot, Dominice Krysiak, Witoldowi Niwińskiemu. Sprzątanie wsparło ofiarą 28 osób: Bolesław Jarema, Monika i Włodzimierz Rożkiewicz, Władysława i Mariusz Bochenek, Stanisław Piekło, Tamara i Arkadiusz Filiks, Adam Franas, Ryszard Frytek, Anna i Maciej Kłusek, Iwona i Adam Marończyk, Małgorzata i Paweł Góra, Małgorzata i Robert Kolbusz, Zofia i Jakub Paluch, Iwona i Grzegorz Dubas, Maria i Władysław Goczał, Anna i Łukasz Marzec, Roman Wywiał, Józef Filipowski.  Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę  750 zł na remont kościoła. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek, 11 października od 18.30 prosimy parafian z ul. Daszyńskiego, od nru 12, od pp. Komorowskich do n-ru 60, do pp. Gwoździów włącznie w domami szeregowymi.
1.    Po Mszy św. kwesta na kosztowną rehabilitację Niepołomiczanina, który spadł z dużej wysokości remontując swoje zabudowania gospodarcze.
2.    W przyszłą niedzielę Dzień Papieski.
3.    Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu. Nie odchodźmy bez tego szczególnego Bożego błogosławieństwa.