28 niedziela w ciągu roku – 14 października 2018 r.

1.    Ponownie witamy w naszej parafii ks. dr Piotra Studnickiego, który przez kolejną,
2-gą niedzielę głosi kazania rekolekcyjne przed odpustem ku czci św. Karola.
2.    Ks. Paweł zaprasza rodziców dzieci, przygotowujących się do I. Komunii Św. na spotkanie organizacyjne dziś (w niedzielę). Odbędzie się ono w kościele po Mszy Św. o godz. 13.00.
3.    Zachęcamy do udziału w różańcu w kościele o 17.30 i przy kapliczkach w rejonach. Za wspólne odmówienie cząstki różańca św. można zyskać odpust zupełny, dlatego podczas każdego nabożeństwa różańcowego w tygodniu, w kościele będzie rozdawana Komunia św.
4.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.15 (przed różańcem). Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
5.    Msza Św. w intencji dzieci z klas I-szych D,E,F ze SP z budynku przy ul. Szkolnej oraz ich rodziców i nauczycieli z okazji  ślubowania w poniedziałek, o godz. 14.00.
6.    We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu wypada 40-sta rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Po różańcu procesja przed mozaikę św. Jana Pawła II i śpiew Barki. We wtorek na Mszę św. o 8.00 z racji święta Patrona zapraszamy Zespół Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II.
7.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.15 ( przed różańcem). W środę wypada
25 rocznica śmierci ks. proboszcza Andrzeja Fidelusa a w czwartek 14 rocznica śmierci ks. proboszcza Józefa Rzadkosza. Msza św. w intencji ++zmarłych Proboszczów została odprawiona podczas fatimy, w sobotę o 18.00.
8.    W piątek zapraszamy parafian na godz. 8.00 do Centrum Jana Pawła II na Mszę św. dziękczynna za dar świętego Papieża Jana Pawła II. W piątek o 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny z racji wyborów samorządowych.
9.    W sobotę uroczystość Jana Kantego, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
10.    Na wypominki przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii. Kartki wypominkowe przy gazetach.
11.    Państwu Barbarze i Romanowi Ptakom dziękujemy za ofiarowane dla naszej parafii relikwie włosów św. Jana Pawła II, które otrzymali podczas jednej z wizyt w Watykanie. Relikwie te zostaną umieszczone w feretronie św. Jana Pawła II.
12.    Na remont cmentarza w minioną niedzielę złożono 3.225 zł. W ciągu 2 m-cy, od 8 sierpnia do 7 października złożono w 17 kopertach  na remont cmentarza (w tym 8 ze sprzątania) 2.760 zł. W ciągu tych dwóch miesięcy na konto renowacji wpłynęło 6 wpłat na kwotę 500 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Burmistrza Romana Ptaka, Pana Przewodniczącego Marka Ciastonia oraz dla całej Rady Miasta i Gminy Niepołomice za przyznanie dofinasowania 200.000 zł na remont kaplicy cmentarnej.
13.      Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Kolejowej: Marzenie Rogowskiej-Flak i Mateuszowi Flak, kandydatowi do bierzmowania. Sprzątający złożyli ofiarę 50 zł na remont cmentarza.  O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek  od 18.30 prosimy parafian z ul. Kolejowej od n-ru 12-ego, od PP. Witkiewiczów do n-ru 30-tego, do pp. Kabatów.
14.    Zapraszamy do parafialnego kina na seans  filmu „LOYOLA’” o życiu św. Ignacego Loyoli dziś (w niedzielę) o 19:00. Wstęp: dobrowolna ofiara na koszt licencji dla dystrybutora.
15.    Dziś (w niedzielę) Misterium „Światła Fatimy” w Centrum Dźwięku o godz. 18.00
16.    Biblioteka przy ul. Bocheńskiej zaprasza: we wtorek o 18.00 na spotkanie z pisarką Izabellą Frączyk a w środę o 18.00 na spotkanie „Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic” nt. historii wyborów samorządowych w Niepołomicach.
17.    Prosimy o zwrot feretronu bł. ks. Bukowińskiego do kościoła.
18.    Dzisiaj zbiórka na Fundację Jana Pawła II. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującej młodzieży.