29 niedziela w ciągu roku – 21 października 2018 r.

1.    Ponownie witamy w naszej parafii ks. dr Piotra Studnickiego, który przez kolejną,
3-cią niedzielę głosi kazania rekolekcyjne przed odpustem ku czci św. Karola.
2.    Zachęcamy do udziału w różańcu w kościele o 17.30 i przy kapliczkach w rejonach.
3.    W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.15 (przed różańcem). Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Z okazji 22 dnia miesiąca nowenna do śś. Męczenników z Góry Ararat podczas nabożeństwa różańcowego.
4.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.15 ( przed różańcem).
5.    Na wypominki przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii. Kartki wypominkowe przy gazetach.
6.    Podczas każdej Mszy św. i podczas różańca okazja do spowiedzi, aby można było zyskiwać odpusty za zmarłych.
7.    W niedzielę 4 listopada, Mszę św. odpustową o 11.30 odprawi Metropolita Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zapraszamy parafian, wspólnoty parafialne i kandydatów do bierzmowania. Z tej racji 4 listopada Msza św. o 13.00 będzie opóźniona o 15 minut.
8.    Dziękujemy za złożone 3.160 zł  na Fundację Jana Pawła II. Dziękujemy ofiarodawcom i kwestującej młodzieży.
9.    Rodzicom kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych dziękujemy za pomoc organizacyjną podczas weekendu Alpha dla młodych. Bóg zapłać.
10.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Kolejowej: Bożenie Grochowskiej, Teresie i Piotrowi Nowakom, Sylwii Więcław, Marii i Oli Kuhl, oraz kandydatom do bierzmowania: Julii Więcław, Paulinie Kuhl, Wiktorii Chmurzyńskiej, Aleksandrze Szewczyk. Sprzątanie wsparli ofiarą: Anna i Teresa Kabat, Dariusz i Beata Klima, Dorota Gawlikowska, Bogumiła Sołek, Krystian Łyduch, Grażyna i Wiesław Kosturek. Bóg zapłać. Zamówiona Msza św. w intencji sprzątających, wspierających i ich rodzin odprawiona zostanie w poniedziałek 10 czerwca 2019 r. o 18.00.   O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek  od 18.30 prosimy parafian z całej ul. Nowej, Stawowej i Moczydło.
11.    Członków Rady Parafialnej prosimy o odbiór z zakrystii informacji dotyczących odpustu ku czci św. Karola Boromeusza.
12.    W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy czyli śpimy godzinę dłużej.
13.    Dziś ( w niedzielę ) finał konkursu „1000 powodów, by czytać” mającego wspomóc bibliotekę Szkoły Podstawowej. Informacje jak wspomóc akcję znajdują się na ulotkach rozdawanych po Mszy Świętej lub na stronie empik.com
14.    Biblioteka przy ul. Bocheńskiej włączając się w obchody 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprasza we wtorek o godz. 17.00 na wykład p. Tadeusza Jasonka      „Niepołomice w latach 1772 – 1918, od I rozbioru do odzyskania niepodległości”.
15.     We wtorek o godz. 18.00 w Bazylice w Bochni otwarte spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent. Zapraszamy.
16.    Zgromadzenie Sióstr Augustianek zaprasza Parafian do wzięcia udziału w konkursie literackim pt. „ Siostry Augustianki w historii i teraźniejszości naszej społeczności lokalnej” zorganizowanym z okazji (400)czterechsetnej rocznicy narodzin dla Nieba Matki Założycielki Katarzyny z Kłobucka. Regulamin konkursu dostępny na stronach internetowych: www.augustianki.pl lub www.matkakatarzyna.augustianki.pl oraz w gablocie. Termin składania prac do 01.12.2018 r.
17.    Koło Pszczelarzy w Niepołomicach i Fundacja Zamek zapraszają na 18. Biesiadę Pszczelarską w piwnicach Zamku w przyszłą niedzielę o godz. 15.00