29 Niedziela zwykła – 17. 10. 2021 r.

1.    Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30. Odmawiajmy także różaniec przy kapliczkach oraz w rodzinach.
2.    Dziś (w niedzielę) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Dziś (w niedzielę) rocznica śmierci ks. proboszcza śp. Andrzeja Fidelusa.

3.    W poniedziałek święto św. Łukasza ewangelisty, patrona lekarzy. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.15 czyli 15 minut przed różańcem. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do  21.00.
a.    W poniedziałek spotkanie dzieci z klas 3-cich ze SP nr 2 i ich rodziców w kościele o godz. 17.00 na poświęceniu różańców.
b.    W poniedziałek spotkanie w kościele o godz. 18.45 dla rodziców uczniów klas VIII-mych, którzy  co poniedziałek mają spotkania przed bierzmowaniem.
c.    W poniedziałek rocznica śmierci śp. ks. proboszcza Józefa Rzadkosza.
4.    We wtorek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
5.    W środę uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i Miasta Krakowa.. W środę nowenna do św. Józefa o 7.30 a do M. Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.15 czyli 15 minut przed różańcem. W środę adoracja Najśw. Sakramentu od 18.30 do 20.00.
a.    W środę spotkanie w kościele o godz. 18.45 dla rodziców uczniów klas VIII-mych, którzy  co środę mają spotkania przed bierzmowaniem.

6.    W piątek uroczystość św. Jana Pawła II, papieża patrona Województwa Małopolskiego.
7.    Spotkania przed bierzmowaniem dla klas VII:
a.    We wtorek o 17.00 dla klas VII ze SP nr 1
b.    We czwartek o 17.00 dla klas VII ze SP nr 2
8.    Dziękujemy za złożone 6.112 zł i 10 euro na Fundację Papieską „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać ofiarodawcom. Bóg zapłać członkom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej i służbie liturgicznej za przeprowadzenie zbiórki.
9.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne w kancelarii i w zakrystii. Kartki wyłożone na stoliku z prasą.    Wypominki prosimy wypisać bardzo czytelnie. Przy wypominkach rocznych prosimy podać przed którą Mszą św. niedzielną mają być wypominane
10.    Nowy, listopadowy numer czasopisma „Staś” dla dzieci i dla rodziców na stolikach.    Przy pomocy tego czasopisma wprowadźmy dzieci w świętowanie Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego i Święta Niepodległości. Lektura opowiadania „Dobry zwyczaj – pożyczaj” wprowadzi dzieci w kulturę pożyczania rzeczy od innych.
11.    Dziś (w niedzielę) koncert Chóru Cantata o 18.00 w Sali Akustycznej na Zamku.
12.    W niedzielę, 24 października Msza św. o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci klas I-szych ze SP nr 2, ich rodzin i nauczycieli z racji ślubowania uczniowskiego. Zapraszamy.
13.    Na cmentarzu prosimy wrzucać tylko całe (nie potłuczone) znicze i  tylko wypalone wkłady do koszy, które znajdują się przy każdym kontenerze na śmieci. Oszczędzamy w ten sposób na wywozie śmieci. Stosujmy też zasadę: Więcej modlitwy, mniej zniczy. Bóg zapłać.