29. Niedziela zwykła w ciągu roku – 22.10. 2017 r.

29. Niedziela zwykła w ciągu roku   –    22.10. 2017 r.
1.    Dziś (w niedzielę) wspominamy św. Jana Pawła II, papieża. Zapraszamy do uczczenia relikwii naszego wielkiego Rodaka i do osobistej modlitwy przy mozaice.
2.    Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o 17.30. Zachęcamy do udziału w różańcu przy kapliczkach w rejonach.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.15 (przed różańcem). Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola.
4.    Spotkania rekolekcyjne dla klas VII-mych Szkoły Podstawowej i klas II gimnazjalnych:
a.    W poniedziałek 18.15 w sali kina film pt. „Czy naprawdę wierzysz? Młodzież prosimy o złożenie ofiary na pokrycie kosztów wypożyczenia filmu.
b.    We wtorek klasy VII i II gimnazjalne przychodzą na 18.00 na Mszę św. z kazaniem
5.    W środę nowenna do MB Nieust. Pomocy o 17.15 (przed różańcem).
6.    W sobotę święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
7.    Na wypominki przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii. Kartki wypominkowe przy gazetach.
8.    Seminarium odnowy wiary dla młodzieży od 15 do 25 lat od 8 listopada do 13 grudnia, co środę, o 19.00 w sali kina. Prowadzą Marcin Zieliński i Karol Sobczyk. Zapisy poprzez stronę www.wspolnota-ararat.
9.    Dziękujemy Ewelinie i Maciejowi za ciasto.
10.    Bóg zapłać za  2.348 zł złożone do puszek na ratę kredytu na remont dachu kościoła. Dziękujemy kwestującym i ofiarodawcom.
11.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Al.  Dębowej, od n-ru 41-ego do n-ru 55: Barbarze Derus i Pawłowi Buchowcowi. Sprzątanie wsparła ofiarą Janina Iwulska. Sprzątający i wspierający złożyli 120 zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek  od 18.30 prosimy parafian z Al.  Dębowej, od n-ru 56-ego, od pp. Tomalów  do n-ru 66, do pp. Nowaków.
Komunikaty
12.    Środowiskowy Dom Samopomocy w Niepołomicach, ul. Targowa 8 zaprasza osoby niepełnosprawne z terenu Miasta i Gminy do skorzystania z dziennego pobytu w godzinach od 8.00 do 16.00. Można korzystać z terapii zajęciowej i konsultacji. Kontakt telefonicznie: 12 284 80 55 lub osobiście.
13.    Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabór wniosków na rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej. Szczegóły na www. lgdpowiatuwielickiego.eu.
14.    Z okazji 25-lecia działalności artystycznej Towarzystwa Miłośników Muzyki i Śpiewu w Niepołomicach  oraz 60-lecia pracy artystycznej Pani Aleksandry Polak zapraszamy dziś (w niedzielę) na jubileuszowy koncert o 17.00 na Zamku w Sali Akustycznej. Jubilatom składamy gratulacje i życzymy wszystkiego najlepszego.
15.    Pszczelarze zapraszają na XVII Biesiadę w Piwnicach Zamkowych w dziś (w niedzielę) o 14.30. Program na plakatach.
16.    Na potrzeby rekolekcji można złożyć ofiarę do skarbonek w kościele i w kaplicach. Bóg zapłać.