3 Niedziela Adwentu rok C – 16.12.2018 r.

1.    Roraty w tygodniu o 7.00 i 18.00. Każdy parafianin, każde dziecko i każdy młody człowiek powinien być przynajmniej raz na roratach na znak, że oczekuje na przyjście Zbawiciela.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 18.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu
3.    W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
4.    Zapraszamy bierzmowanych na modlitwę o rozeznanie powołania w czwartek o 19.00. Po krótkiej modlitwie bierzmowani otrzymają albumy z bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także animatorów z Alphy dla młodych i młodzież z Oazy oraz rodziców bierzmowanych.
5.    W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 7.45 i 17.45
6.    W sobotę z racji 22 dnia miesiąca Nowenna do Świętych Męczenników z Góry Ararat po Mszy św. o 6.30, 7.00 i 18.00.
7.    Okazja do spowiedzi od poniedziałku do piątku od 6.30 do 7.30 i od 17.00 do 18.00
8.    W sobotę dodatkowa spowiedź parafialna od 6.30 do 12.00 i od 14.30 do 18.00.
9.    Prosimy, aby do spowiedzi przygotować się duchowo przez modlitwę, skupienie a rachunek sumienia zrobić przy pomocy książeczki lub wyłożonych na ławkach tekstów. Prosimy o podanie spowiednikowi krótkiej informacji o sobie: ile lat w małżeństwie, jaki zawód wykonuję.
10.    Informujemy, że w następną niedzielę czyli 23 grudnia i w Wigilię, 24 grudnia br. nie będzie możliwości spowiedzi. Ze spowiedzi prosimy skorzystać wcześniej.
11.    Korzystajmy z tego, że jesteśmy w stanie łaski uświecającej i przystępujmy do Komunii św. Po każdej Komunii św. odmówmy w naszym kościele koronkę do Miłosierdzia Bożego i pomódlmy się w intencjach, które poleca Bogu papież Franciszek. W ten sposób możemy raz dziennie zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub duszę w czyśćcu cierpiąca. Odpust przygotowuje duszę do wejścia do nieba a w nas odbudowuje to co zniszczyły nasze grzechy.
12.    Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu 70 paczek świątecznych Państwu Wnękom, Państwu Rabiejom, Państwu Stępkom i panu Jarosławowi Pieprzycy. Szczególnie dziękujemy Michalinie Kuś, Annie Magryś, Alinie Sznips i Januszowi Jagle za przygotowanie i rozprowadzenie 70 paczek dla potrzebujących.
13.  Dziekujemy Kaxzimierzowi Korabikowi za podwiezienie kapłana do chorych.
14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Ułanów, od n-ru 1 do 10: Janinie Gruszeckiej, Halinie Osikowicz, Marii, Annie i Kazimierzowi Flak, Grzegorzowi i Kubie Rojowiczom. Sprzątanie wsparła Halina Michniak. Sprzątający złożyli ofiarę 110 zł na remont cmentarza. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek, 21 grudnia od 19.00 prosimy parafian z ul. Ułanów, od n-ru 12, od PP. Harabaszów, do n-ru 19, do pp. Zacharów.
1.    Gratulujemy naszym ministrantom z klas 4 i 5-tych, którzy w turnieju dekanalnym w piłce nożnej zajęli I-sze miejsce. Gratulacje dla ks. Jakuba, opiekuna ministrantów.
2.    Dzisiaj ( w niedzielę) w naszym kościele o 17.15 młodzież będzie śpiewać Akatyst ku czci Matki Bożej. Zapraszamy.
3.    W przyszłą niedzielę młodzież z Oazy będzie rozprowadzać świece Caritas i sianko na stół wigilijny. Uzyskane fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie do rekolekcji.
4.    Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 19-26 stycznia 2019 r. Koszt 2900 zł i 100 dolarów. Zapisy u ks. Jakuba, bliższe informacje są również na plakacie.
5.    Spotkanie Klubu Poszukiwaczy Historii nt. „Bohaterowie naszej małej ojczyzny – Niepołomiczanie w Legionach” w środę o 18.00 w Bibliotece. Zaprasza Fundacja „Lepsze Niepołomice”
6.    Kościelni, na znak jedności wspólnoty parafialnej, roznoszą do naszych domów poświęcone opłatki wraz z życzeniami i obrzędem wigilii. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie służby kościelnej. Opłatki można także otrzymać w zakrystii.
7.    Dziś zbiórka do puszek po Mszy św. na zapłacenie ostatniego rachunku za remont cmentarza. Bóg zapłać za ofiary.