3 niedziela w ciągu roku – 21.01.2018 r.

1.    Dziś (w niedzielę) wspominamy św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę. Siostrze Agnieszce składamy serdeczne życzenia imieninowe i polecamy Ją Waszej modlitwie.
2.    Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia i dziękujemy, że swoją miłością czynią piękniejsze dzieciństwo wnuków.
3.    Z racji 22 dnia miesiąca, w poniedziałek wspólna nowenna do śś. Męczenników z Góry Ararat, do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy św. Karola. W poniedziałek o 17.00 Modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych. W poniedziałek pielgrzymka do Centrum Jana Pawła II na godz. 17.00. W programie Msza św. i różańcowa procesja światła. Wyjazd autobusem w  poniedziałek o 15.50 sprzed plebanii. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł. Zapraszamy.
4.    W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o uzdrowienie o godz. 19.00.
6.    W piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
7.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Brzozowej i Marudy: Antoninie Maciejasz, Stanisławie Miedzińskiej, Renacie i Jakubowi Celij, Krzysztofowi i Stanisławowi Kopeć oraz kandydatkom do bierzmowania: Annie Kożuch i Zuzi Kot. Sprzątanie wsparli ofiarą: Andrzej i Urszula Broniszewscy, Dominika i Zbigniew Maciejasz, Janina i Stanisław Kopeć, Barbara i Mirosław Kita, Zofia Bała, Aleksandra i Janusz Borek. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 250 zł na renowację cmentarza. Bóg zapłać za ten gest troski o nasz kościół w Roku Jubileuszu 660-lecia jego konsekracji. O posprzątanie naszej świątyni w piątek, 26 stycznia  od 18.30 prosimy parafian z  ul. Staniąteckiej od nru 1 do nru 11, pp. Gąsłowskich.
Komunikaty
8.    Dziś (w niedzielę) Kolędowy Koncert Noworoczny z dedykacją dla Babci i Dziadków w Sali Akustycznej naszego Zamku o 17.00. Zaprasza Pro Arte i zespół młodzieżowy „Bel Canto”.
9.    Biblioteka w Niepołomicach i Fundacja „Lepsze Niepołomice” zapraszają na w środę o 18.00 na spotkania Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic nt. „Książki i publikacje o Niepołomicach”.
10.    Otwarcie wystawy zdjęć z Puszczy Niepołomickiej, Polesia i Podlasia autorstwa Anna Pagacz, Mariana Gałata i Janusza Spiżaka w Bibliotece Niepołomickiej w piątek o 17.00.
11.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. będziemy mogli pomóc Adasiowi Dobrowolskiemu z Czarnochowic, choremu na kurczowe porażenie kończyn dolnych. Jedyną nadzieję daje operacja w USA. O sytuacji Adasia szersza informacja w przedsionku kościoła.
12.    Aktualny plan wizyty duszpasterskiej w ogłoszeniach w gablocie i na stronie internetowej. Woda święcona i pojemniczki w przedsionku. Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu:
a.    W poniedziałek, 22 stycznia: Jamnica, Os. Błoto, Dąbrowa, Sitowiec, Królewska /od pp. Kubasów do pp. Włosaków/. – Ks. Marian, od 9.00
b.    We wtorek, 23 stycznia:
i.    Grunwaldzka – numery parzyste od 2 do 30 włącznie oraz dom nr 15. – Ks. Rafał za ks. Prob., od 9.00
ii.    c.d. Grunwaldzka – domki szeregowe od 20 „L” do 20 „T” i od 22 „I” do 24 „N” – Ks. Rafał, od 15.00
c.    W środę, 24 stycznia:
i.    Grunwaldzka – os. „Nad Juką” czyli: bloki od 22 „O” do 22 „Ż” i od 24 „E” do 24 „L” i stojące między nimi domki bliźniaki. – Ks. Dariusz za Ks. Proboszcza, od 14.30
ii.    Myśliwska, Zięby, Roweckiego. – Ks. Marian, od 9.00
d.    W piątek, 26 stycznia:
i.    Ogrodowa 12 A-H,  52, 57,59,61,63,65,67,69, 71,73,75, 77, 79 oraz 32,34,36. – Ks. Rafał, od 15.00
ii.    Podlasie blok 72. – Ks. Marian, od 15.00
e.    W sobotę, 27 stycznia: