3 Niedziela w ciągu roku – 27 stycznia 2019 r.

1.    Spotkanie dla animatorów Kursu Alpha dla klas VIII i chętnych do pomocy przy Kursie spośród młodzieży bierzmowanej z klas III gimnazjalnych i starszych dzisiaj (w niedzielę) o 15.00 w Domu św. Karola. Zapraszamy.
2.    W poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 18.00. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o 19.00 na plebanii.
3.    Spotkanie dla rodziców klas VIII SP przed rozpoczęciem bezpośrednich przygotowań do bierzmowania w poniedziałek, o 18.30 w Domu św. Karola na I piętrze.
4.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45. Klasy VIII ze SP rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania w środę o godz. 18.00 w sali dawnego kina.
5.    W czwartek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. W czwartek Godzina Święte od 17.00. Okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 17.00.
W czwartek o 19.00 Msza św. o uzdrowienie z modlitwą wstawienniczą po Mszy św. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Jan Reczek
6.    W I-szy piątek okazja do spowiedzi świętej od 6.30  oraz od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze SP i ich rodziców o 16.30.
7.    W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 oraz o 16.30 i 18.00  Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Gromnice możemy nabyć przed każdą Mszą św.
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca po Mszy św. o 7.00. Z racji święta w sobotę kancelaria nieczynna.
8.    Wyjazd do chorych w piątek i sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
9.    Na potrzeby remontu instalacji elektrycznej naszego kościoła  złożono w minioną niedzielę 2.771 zł. W 12 kopertach od 28 grudnia do 21 stycznia złożono 3.970 zł. W tym samym czasie na konto renowacji wpłynęło 2.350 zł od 6-ciu ofiarodawców. Bóg zapłać. Dziękujemy ofiarodawcom tym, którzy kwestowali a szczególnie ministrantom i lektorom.
10.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Księcia Witolda, od n-ru 1 do n-ru 12: Alicji Grzegórzko, Bernadecie Grzegórzko, Krystynie Ślusarczyk, Alicji Bejnarowicz, Genowefie Widła, Pelagii, Annie i Wiesławowi Fiemom.  Sprzątanie wsparli Maria Bejnarowicz, pp. Nowosadowie, Krystyna Gaweł, Daniela Łysek, Anna Sadko, Magdalena Strojek, Irena Toroń, Maria Kośka.   Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 250 zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek, 1 lutego od 18.45 prosimy parafian z ul. Księcia Witolda, od n-ru 13, od pp. Zioło do n-ru 33, do pp. Borków.
1.    Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” prowadzone przez Księży Sercanów zaprasza na spotkania duszpasterskie dla ludzi biznesu. Spotkania:
w krakowskim klasztorze przy ul. Saskiej 2C w każdy II czwartek miesiąca – rozpoczyna je adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta o godz. 18.00.
2.    Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary w poniedziałki o 18.30. Pierwsze spotkanie w poniedziałek lutego, w sali kina. Zapisy na stronie www.wspolnota-ararat.pl i w zakrystii po Mszach św. Jeśli ktoś z dorosłych chce się przygotować do bierzmowania zapraszamy na Seminarium. (film)