3 niedziela Wielk. Postu – 19.03.2017 r.

1.    Dziękujemy Bogu za czas Misji św. Był to czas łaski dla wszystkich, którzy się zaangażowali. Dziękujemy ks. Marcinowi Rozmusowi za poprowadzenie Misji dla młodzieży z Gimnazjum i dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. Serdecznie dziękujemy Dyrekcjom, nauczycielom i katechetom z Zespołu Szkół Średnich, z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego, z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej za pomoc młodzieży i dzieciom w udziale w Misjach Świętych. Niech Pan Bóg wynagrodzi.
2.    Siostrze Józefie, która dziś obchodzi imieniny i s. Anuncjacie, która obchodzi imieniny w sobotę składamy najlepsze życzenia: wielu łask Bożych i zdrowia.
3.    Gorzkie Żale dziś (w niedzielę) o 15.30.
4.    W poniedziałek uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Uroczystość została przeniesiona z niedzieli bo niedziele Wielkiego Postu są ważniejsze w roku liturgicznym.
5.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 18.00.
6.    Spotkanie klas III gimnazjalnych przed bierzmowaniem o 15, 16 lub 17.
7.    Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. W środę spotkania dla klas I-szych gimnazjalnych przed bierzmowaniem o godz. 14.45, 16 i 17.00.
8.    W środę pielgrzymka do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wyjazd spod plebanii o 16.00. Koszt 10 zł. Zgłoszenia w zakrystii.
9.    W piątek Droga Krzyżowa o 7.30 prosimy o prowadzenie Różę św. Józefa, o 16.30 – Scholę, o 17.30 – Rejon Pasternik i rejon Zakościele, o 18.30 – Wspólnotę Ararat.
10.    W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o 7 i 18 podejmujemy dzieło Duchowej Adopcji. Deklaracje do wypełnienia na stolikach z prasą.
11.    W przyszłą niedzielę kwesta do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących.
12.    Bóg zapłać kandydatom do bierzmowania: Michałowi Miklasowi, Filipowi Cieluchowi, Marcinowi Sygule, Albertowi Łatasowi, Janowi Forysiowi za posprzątanie kościoła. Z zaproszonego rejonu nikt się nie zjawił.  O posprzątanie kościoła w piątek, od 19.00 prosimy parafian z ul. Wielickiej od n-ru 17-tego, od pp. Suchanów do n-ru 31-szego, do pp. Bułatów.
13.    Podczas II wojny światowej Niemcy rozstrzeliwali Polaków i Żydów na Kozich Górkach w Puszczy Niepołomickiej. Trwają poszukiwania świadków tamtych tragicznych wydarzeń. Muzeum Niepołomickie prosi w tej sprawie o kontakt, telefon 12 261 98 51. W gablocie i przedsionku  artykuły na ten temat z Panoramy Wielickiej (z grudnia 2016 i ze stycznia 2017 roku).
14.    Policja ostrzega, że znowu wzmogły się wyłudzenia pieniędzy. Policja prosi, aby uczulić starszych ludzi, żeby nikogo nieznajomego pod żadnym pozorem do domu nie wpuszczali, bo to może skończyć się kradzieżą.
15.     „Jak rozmawiać, żeby do siebie trafić?” – wyjazdowe warsztaty dla rodzin 17-27 lipca br. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
16.    Zapraszamy do wysłuchania kilkuminutowej informacji o Dziele Duchowej Adopcji a po niej krótka adoracja dziękczynna za czas Misji świętych.