3 Niedziela Wielkanocna, 23. kwietnia 2023 r.

Klęczący2-1024x820

1.    Dziś Niedziela Słowa Bożego.     Dziś rozpoczynamy 15. Tydzień Biblijny. Zapraszamy więc od poniedziałku do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej o 18.00 na codzienną 5-cio minutową lekturę trzech Listów św. Jana Apostoła.
2.    W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. W tym dniu wspominamy także św. Jerzego, męczennika. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00 a w kościele od 18.30 do 21.00. Zapraszamy.
3.    We wtorek wspomnienie św. Marka ewangelisty. Jest to także dzień imienin ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, którego polecamy modlitwie wiernych.
4.    Nowenna do św. Józefa i do Świętej Rodziny w środę o 7.30 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
5.    W piątek wspominamy św. Joannę Berettę Molla, bohaterską mamę, która poświęciła swe życie, aby uratować swe nienarodzone dziecko.
6.    W sobotę, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.     W sobotę rozpoczynamy nowennę do św. Stanisława biskupa i męczennika po Mszy św. o 7.00 i 18.00
7.    W przyszły poniedziałek, 1-szego maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe w kościele o 17.30 i przy kapliczkach w poszczególnych rejonach parafii.
8.    Prosimy o zainteresowanie się „Gościem Niedzielnym”. Warto coś dobrego przeczytać.     W miesięczniku „Staś” o majówkach i Dniu Mamy a także ciekawe historie o misiu Wojtku spod Monte Cassino i o tym jak mały hipopotam skarżył się na kolegów i co z tego wynikło. Polecamy także czasopismo „Trwajcie w miłości”. Wszystkie gazety po 10 zł.
9.    Biblioteka Publiczna zaprasza na wykład profesora Zdzisław Pietrzyka, dyrektora Biblioteki Jagiellońskiej na temat najcenniejszego manuskryptu w Polsce „O obrotach sfer niebieskich” Mikołaja Kopernika. Spotkanie odbędzie się w środę 26 kwietnia o 18.00 w Laboratorium Aktywności przy ul. Bocheńskiej 26.
10.    Prosimy, aby zarówno starsi jak i dzieci nie wchodzili na chór. Dziękujemy.
11.    Nasza Gmina organizuje zbiórkę świec i parafiny. Wosk wykorzystany będzie do przygotowania świeczek okopowych służących żołnierzom ukraińskim do ogrzewania się i podgrzewania jedzenia. Świeczki i parafinę prosimy składać do oznaczonych pudelek w przedsionku kościoła. Z góry dziękujemy.