3 Niedziela Wielkanocna – 5. maja 2019 r.

1.    W poniedziałek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Zapraszamy na majówki codziennie w kościele o 17.30 a także przy kapliczkach: na Piaskach – codziennie o 18.00, na Zakościelu – na Marudach o 19.00, na Podborzu – ul. Staniątecka o 18.30, na Pasterniku I – ul. Rolnicza o 19.00, na Boryczowie – ul. Ludowa o 18.00. Różaniec w intencji Ojczyzny o 16.45.
2.    W środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas majówki o 17.30.
3.    W czwartek o 19.00 Wspólnota Ararat zaprasza na Mszę św., w intencji wszystkich chorych i cierpiących, po której będzie można poprosić o modlitwę wstawienniczą.
4.    Próby przed I Komunią świętą: w poniedziałek, wtorek, środa, czwartek o 15.30.
5.    Spowiedź dla dzieci z kl. III-ich, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i rodzin  w sobotę od godz. 9.00.
6.    W przyszłą w naszej Parafii będziemy obchodzić uroczystość Pierwszej Komunii Św. Dzieci z klas III-ich a i b gromadzą się przed plebanią o 9.30, a dzieci z klas III-ich
c i d gromadzą się przed plebanią o godz. 11.00. Prosimy parkować na zielonych parkingach a nie szukać miejsca przed kościołem. Prosimy, aby stali uczestnicy Mszy św. o 10.00 i 11.30 przyszli na Mszę św. w innych godzinach, najlepiej na 7 lub 8.30 rano. Dziękujemy.
7.    Bóg zapłać za złożone do puszek 3.283 zł i 2 ofiary w kopertach na wymianę sieci elektrycznej w kościele. Dziękujemy także kwestującym.
8.    Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi i Marcinowi Szewczykowi za podwiezienie księży z Komunią św.  do chorych. Bóg zapłać szafarzom, którzy zanoszą w I niedzielę miesiąca Komunię św. do tych chorych, którzy sobie tego życzą.
9.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Grunwaldzkiej od n-ru. 38A do n-ru. 55: Irenie Mrozowskiej, Kasi Czaplak, Zofii Załęga, Rodzinie Porąbków, Rodzinie Szornelów, pp. Musiałowiczom, Ani Szczyligar, Marii Maśnica, Stasi Maj, pp. Kostuchom, pp. Jakubów, pp. Zającom, Andrzejowi Kokoszce, Tadeuszowi Kokoszce, Julce Porąbka, Kazimierzowi Pasternakowi oraz dzieciom Wernice, Kacprowi, Kubie, Damianowi Szornelom, Markowi i Arturowi Szczyligarom, Alicji i Karolowi Pasternakom.  Wspierający i sprzątający złożyli ofiarę 400  zł na kościół . Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek 10 maja od godz. 17.00 i od 18.30 prosimy rodziców dzieci klas III SP. przystępujących do I Komunii św.
1.    Ponawiamy prośbę o godny strój w kościele i na placu kościelnym, Do kościoła nie przychodzimy w krótkich spodniach. Prosimy szczególnie panie o bluzki i koszule z rękawami.
2.    Klasy VIII, które przystąpiły do bierzmowania oraz animatorów grup zapraszamy na spotkanie w środę, 15 maja o godz. 18.00 do Sali kina. Podczas spotkania w grupach przekazane zostaną pamiątki z bierzmowania i podzielicie się swoimi przeżyciami z tej uroczystości bierzmowania. Potem będzie spotkanie w kościele z modlitwą o dobry wybór szkoły średniej.