3 niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

1.    Komunię św. przyjmujemy na rękę, podnosimy lewą rękę na wysokość  klatki piersiowej, lewą rękę podpieramy prawą dłonią, po położeniu Komunii św. na naszą lewą dłoń, prawą ręką ujmujemy Komunię św. i wkładamy do ust. Dopiero po przyjęciu Komunii św. odchodzimy na swoje miejsce. Ci którzy chcą przyjąć Komunię św. do ust podchodzą w drugiej kolejności.
2.    Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę. Gdy liczba osób w kościele przekroczy 50 osób będzie równolegle druga Msza św. w sali kina lub w miarę potrzeby trzecia w Domu św. Karola na I piętrze.
3.    Gorzkie Żale zostają w tę niedzielę odwołane. Zachęcamy do odmawiania wspólnego w rodzinach Różańca św. lub Koronki do Miłosierdzia Bożego. Codziennie czytajmy po 15 minut Ewangelie według św. Łukasza, tak, by podczas 2 tygodniowej kwarantanny przeczytać ją w całości.
4.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30 i całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola.
5.    W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, nie ma też spotkań klas VI–ych i VII-ych przed bierzmowaniem ani rekolekcji dla dzieci.
6.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
7.    W czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Ks. Józefowi życzymy opieki św. Patrona, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
8.    W piątek  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Drodze Krzyżowej o godz. 8.00.
9.    W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: o 7.30 – prowadzi Róża św. Faustyny, o 16.30 dla dzieci, o 17.30 –  prowadzi rejon Grunwaldzka i o 18.30 dla młodzieży.
10.    Dziękujemy za 14.300 zł. złożone na budowę kościoła św. Jana Pawła II na Nowym Ruczaju. Bóg zapłać.
11.    W następną niedzielę zbiórka do puszek na paczki świąteczne. W związku zaistniałą sytuacją prosimy także o przesłanie ofiar na ten cel na konto parafialne.
12.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulic: Korczaka, Litewskiej i Wąskiej: Bogusławowi Błachowiczowi i Weronice Krupskiej.  Sprzątanie wsparli ofiarą: pp. Frontowie i pp. Błachowiczowie.  Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 70  zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek, 20 marca od 19.00 prosimy parafian z ulicy Bocheńskiej, od n-ru 2: od pana Góry do n-ru 32 do pp. Wywiałów.
1.    Dekrety Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, informacje o transmisji Mszy św. w telewizji i w internecie w gablotach przy wieży i w przedsionku, na stronie www.diecezja.pl i na stronie parafii. Transmisja Mszy św. parafialnej o godz. 10.00 na parafialnym Facebooku.
2.    Propozycje rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży, dorosłych i filmów religijnych dla dzieci na stronie parafialnej www.parafianiepolomice.pl