3 niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019 r.

1.    Dziś kończymy renowację Misji Świętych dla dorosłych i starszej młodzieży. Dziękujemy misjonarzom ks. Mateuszowi Hosaji i o. Bartymeuszowi Kędziorowi OFM Bern. Niech Pan Bóg wynagrodzi za trud posługi, za wygłoszone do nas 37 nauk misyjnych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym w Misjach św. Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji i nauczycielom oraz katechetom Szkoły Podstawowej, Zespołu Szkół Średnich im. Ojca Świętego Jana Pawła II, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego za umożliwienie dzieciom i młodzieży udziału w Misjach Świętych
2.    Dalsza część renowacji misji świętych dla klas młodszych od 0 do 3 ze Szkoły Podst. i Przedszkoli odbędzie się w poniedziałek i wtorek. Klasy 3-cie przyjdą pod opieką nauczycieli i katechetów na godz. 8.15,  klasy 1-sze i 2-gie  na 10.00, a klasy 0 ze SP i Przedszkoli na godz. 11.50.
3.    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś (w niedzielę) o 15.30.
4.    Trwa Wielki Post, pamiętajmy o naszych postanowieniach. Z naszego kościoła zabraliśmy 400 zdrapek. Co się z nimi dzieje. Czy trwa walka z samym sobą?
5.    W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na  adorację Najśw. Sakramentu od 12.30 do 18.00. Na Mszy św. o 7 i 18 podejmujemy dzieło Duchowej Adopcji. Deklaracje do wypełnienia na stolikach z prasą. Siostrze Anuncjacie z racji imienin składamy serdeczne życzenia.
6.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. Klasy VIII ze SP zapraszamy w środę na godz. 18.00 na kolejne spotkanie przygotowujące do bierzmowania.
7.    W piątek Droga Krzyżowa: o 7.30 prosimy o prowadzenie Różę św. Anny, o 16.30 – Klasy V ze SP z ul. 3 Maja, o 17.30 – Rejon Boryczów, o 18.30 – Oazę.
8.    Prosimy o ofiary na potrzeby Misji Św. Można je złożyć do skarbonek w kościele. Bóg zapłać.
9.    Dziękujemy Policji za zabezpieczenie naszej Misyjnej Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać.
10.    O posprzątanie kościoła, w piątek, od 19.00 prosimy parafian z całej ul. Pilotów.
11.    Ks. Paweł zaprasza na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Odbędzie się ono w kościele w przyszłą niedzielę (31 marca) po Mszy św. o 13:00.
Komunikat:
1.    Siostry Augustianki zapraszają w czwartek 28 marca od 17.00 na dni otwarte Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie ul. Skałeczna 10. Szczegóły na plakacie.
2.    Biblioteka Publiczna, ul. Bocheńska zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne z Laurą Łącz pt. „Między mną a Tobą” we wtorek o 18.00
3.    W dniu 2 kwietnia  w Przychodni ul. Korczaka 1 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Informacje pod tel. 531 – 221 – 068.
4.    Koło Przyjaciół Harcerstwa zaprasza na III Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczynamy Mszą św. w kościele parafialnym w Niepołomicach 12. kwietnia / piątek / o g. 19.00 Po Mszy wyjście na wybraną trasę prowadzącą  po Puszczy Niepołomickiej. Do wyboru dwie trasy: ekstremalna o długości 42 km oraz trasa  krótsza 24 km. Rejestracja na stronach Ekstremalna Droga Krzyżowa.