3. Niedziela Wielkiego Postu – 4. marca 2018 r.

1.    Dziś (w niedzielę) Gorzkie Żale o godzinie 15.30.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II o 7.30
i 17.45. W poniedziałek adoracja Najśw. Sakramentu 7.30 do 18.00. Modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny o 17.00.
3.    W poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gim. o godz. 17 i 18.00.
4.    We wtorek nowenna do św. Józefa o 7.30 i 18.30. We wtorek, 6-tego marca o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci I-szokomunijnych i rodziców z poświęceniem modlitewników. Zapraszamy.
5.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
6.    W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 7.30 (prowadzi Róża Św. Anny), o 16.30 dla dzieci (poprowadzą klasy V-te), o 17.30 (poprowadzi rejon Pasternik) i o 18.30 dla młodzieży poprowadzą klasy III gimnazjalne.
7.    Za tydzień, w niedzielę kwesta na paczki świąteczne dla potrzebujących.
8.    W naszej parafii trwa jubileuszowe nawiedzenie rodzin przez świętych w znaku relikwii i obrazu:
a.    Święci Męczennicy z Góry Ararat nawiedzają rodziny na ul. Młyńskiej, rejon Zagrody Świdowa
b.    św. Stanisław Biskup i Męczennik nawiedza rodziny  na ul. Ułanów, w rejonie Piaski.
c.    św. Karol Boromeusz nawiedza rodziny w Rynku i przyległych uliczkach, w rejonie Śródmieście.
d.    Św. Jan Paweł II nawiedza rodziny na Alei Dębowej, rejon Zakościele.
e.    św. Ojciec Pio nawiedza rodziny na ul. Pilotów w rejonie Boryczów Strzelnica.
f.    św. Antoni Padewski nawiedza rodziny na ulicy Grabskiej  a potem  w domkach jednorodzinnych, od końca ul. Płaszowskiej w rejonie Boryczów.
9.    Nawiedzenie w jednej rodzinie trwa jedną dobę. Najlepiej o 19.00 wieczorem udajemy się do sąsiadów, którzy goszczą u siebie wizerunek Świętego, zabieramy feretron do swojego domu. Wraz z feretronem zabieramy podręcznik, przy pomocy którego będziemy się modlić. W domu następuje intronizacja czyli umieszczenie feretronu na przygotowanym ołtarzu, krótkie powitanie i wspólna kilkunastominutowa rodzinna modlitwa z podręcznika. Szczegółowe informacje jak powinno wyglądać nawiedzenie znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Możemy się także o to pytać członków Rady Parafialnej.
10.    Bogu niech będą dzięki za wprowadzenie relikwii św. Stanisława do naszej parafii i rozpoczęcie jubileuszowej peregrynacji świętych. Pragniemy także podziękować ludziom: wiernym za udział, kandydatom do bierzmowania i członkom ich rodzin za przyjęcie zaproszenia na tę uroczystość, chórowi „Cantata”, scholi, oazie, służbie liturgicznej i lektorom, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, służbie kościelnej i księżom za zaangażowanie. Bóg zapłać.
11.    Dziękujemy kierowcom: Aleksandrowi Drabikowi, Kazimierzowi Frontowi, Kacprowi Dumieńskiemu za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Dziękujemy także nadzwyczajnym szafarzom, którzy
w I-szą niedzielę zanoszą Komunię św. chorym, którzy wyrazili takie pragnienie.
12.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Leśnej: Barbarze Pieniek, Annie Waligóra, Annie Suma, Annie i Aleksandrowi Iwulskim oraz kandydatom do bierzmowania: Leonardowi Rysowi, Mateuszowi Polukowi, Kacprowi Wojasowi. Sprzątanie wsparli ofiarą: Irena Habas, Zofia Pieniek, Mariusz Suma. Sprzątający i wspierający złożyli  ofiarę 140 zł na remont kaplicy na cmentarzu. O posprzątanie naszej świątyni w piątek, 9 marca od 19.00 prosimy parafian z  ul. Partyzantów, od n-ru 1, od pp. Franczyków do n-ru 12, do pp. Serwatków.
13.    Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek, 23 marca po Mszy św. o 18.00 w naszym kościele. Szczegóły na plakatach.
14.    Zapisy do oddziałów przedszkolnych SP im. Króla Kazimierza Wielkiego od 1 do 31marca br. Zapisy do klas I-szych od 1 marca do 15 kwietnia, od poniedziałku do piątku od 8 do 15 w sekretariacie szkoły, ul. 3 Maja 23. Do zapisu potrzebny jest wniosek (do pobrania na stronie szkoły) podpisany przez oboje rodziców i odpis aktu urodzenia dziecka.
15.    Zespół Misericordes  zaprasza na Oratorium Męki Pańskiej dziś (w niedzielę) o 15.00 w Sali Akustycznej  na Zamku.
16.    Dziś zbiórka do puszek na renowację kaplicy i remont cmentarza. Mamy do zapłacenie projekt remontu  wykonany przez architektów. Bóg zapłać ofiarodawcom