3 Niedziela Zwykła – 24. 01. 2021 r.

1.    Dziś przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Dzis wspominamy św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła
2.    W poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja od 7.30 do 21.00.
3.    Zapraszamy na codzienną  półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu od 17.30 w kościele.
4.    We wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

5.    W środę na Mszach porannych wotywy do św. Józefa i nowenna do św. Józefa o 7.30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Adoracja od 18.30 do 21.00.
6.    W przyszłą niedzielę schola zaprasza na koncert kolęd po Mszy św. o 13.00.
7.    Ponieważ nagle okazało się, że wiele rodzin pragnie nawiedzić Dzieciątka Jezus w żłóbku w naszym kościele, aby prosić o błogosławieństwo dla rodziny i domu proponujemy jeszcze:
a.    spotkania kolędowe w kościele, które odbywać się będą w poniedziałek (25 stycznia) o 17.00, we wtorek (26 stycznia) o 17.00, w środę (27 stycznia) o 17.00
b.    Na te spotkania zapisujemy się na stronie www.koledaniepolomice.pl.  lub telefoniczne (tel.: 609 811 041) w godzinach kancelarii. Można podać także kartkę z nazwiskiem, adresem oraz datą i godziną spotkania do zakrystii.
c.    Możemy także zapraszać indywidualnie księży na kolędę do siebie, do domu
8.    Dziękujemy młodzieży i parafianom za aktywny udział w modlitwie „Święty4ever” w miniony poniedziałek o 21.00 w kaplicy św. Karola. Dziękujemy za transmisję na Facebook-u parafialnym, co pozwoliło osobom w domach łączyć się duchowo z naszą modlitwą.
9.    W miniony poniedziałek zainaugurowaliśmy Rok św. Józefa w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim obecnym. Następne spotkanie dla mężczyzn w piątek, 19 lutego o 18.00. O 18.30 odprawimy wspólnie męską Drogę Krzyżową w kościele.  W Roku św. Józefa proponujemy wszystkim lekturę książeczki „Wszystko o św. Józefie”. Za książeczkę prosimy o dobrowolną ofiarę.
10.    Czasopismo „Staś” z ciekawymi propozycjami zabaw dla dzieci i z dziećmi na miesiąc luty
11.    Dziś zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Ofiary można składać do oznakowanych skarbonek w kościele i przed kościołem. Bóg zapłać.