30 niedziela w ciągu roku – Rocznica poświęcenia naszego kościoła – 28 października 2018 r.

1. Nasz kościół został konsekrowany 2 października 1358 roku ale obchodzimy tę rocznicę wspólnie z innymi kościołami w 30-tą niedzielę w ciągu roku czyli dzisiaj. Ze względu na 660 rocznicę konsekracji kościoła obecny rok jest Rokiem Jubileuszowym.
2. Zakończenie Roku Jubileuszowego w niedzielę, 4 listopada. Mszę św. odpustową o 11.30 odprawi Metropolita Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zapraszamy parafian, wspólnoty parafialne i kandydatów do bierzmowania oraz scholę, oazę, ministrantów i lektorów. Przypominamy, że z tej racji w przyszłą niedzielę, 4 listopada Msza św. o 13.00 będzie opóźniona o 15 minut.
3. Nabożeństwa różańcowe w kościele o 17.30 i przy kapliczkach w rejonach do środy włącznie. We wtorek zapraszamy dzieci na różaniec. Prosimy o przyniesienie książeczek z obrazkami z różańca. Docenimy wtedy najwytrwalsze dzieci.
4. Zachęcamy do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym rano od 6.30 i od 17.30 podczas różańca.
5. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.15 (przed różańcem). Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.15 ( przed różańcem).
7. W czwartek 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele tak jak w niedzielę: o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, i 18.00. Nie ma tylko Mszy św. o 16.30. Dodatkowa Msza św. na cmentarzu o 14.30 a po niej procesja po cmentarzu z wypominkami. Różaniec za zmarłych na cmentarzu o 19.15.
8. W piątek 2. listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 procesja z modlitwami za zmarłych.
9. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych i w intencjach Ojca św. i w tym dniu przyjmą Komunię św., mogą zyskać raz dziennie odpust zupełny i ofiarować wybranej duszy pokutującej w czyśćcu.
10. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Z powodu remontu kaplicy na wypominki nie przyjmujemy na cmentarzu. Kartki wypominkowe przy gazetach.
11. Ministranci i lektorzy rozprowadzają na cmentarzu znicze. Ofiary przeznaczone zostaną na wyjazdy rekolekcyjne. Bóg zapłać.
12. Na cmentarzu we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będzie kwesta na remont cmentarza.
13. W I-szy czwartek, we Wszystkich Świętych okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św.
14. W I-szy piątek, w Dzień Zaduszny okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze SP w piątek o 16.30. Nabożeństwo do Najśw. Serca PJ po Mszy św. o 7.00.
15. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 7.30.
16. Odwiedziny chorych w I-szy piątek i I-szą sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Nowej, Stawowej i Moczydło: Marii Windak, Julianowi Windakowi i Katarzynie Jarosz oraz kandydatkom do bierzmowania: Karolinie Rogowskiej, Dominice Postawa, Magdalenie Kuś, Wiktorii Biernat, Izabeli Kokoszka, Zuzannie Rusin, Oli Kleszczyńskiej. Sprzątanie wsparli ofiarą: Ewa i Miłosz Kluba. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 120 zł na remont cmentarza. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła na odpust, w najbliższą sobotę 3 listopada , od 8.00 prosimy parafian z ul. Ogrodowej, od n-ru 1a, od pp. Malinowskich do n-ru 15, do pp. Siwków.
1. Zebranie rodziców młodzieży klas III gimnazjalnych i starszej uczęszczającej na Alphę w sprawie bierzmowania w poniedziałek 5 listopada o 18.30 w Domu św. Karola na I piętrze.
2. Koło Pszczelarzy w Niepołomicach i Fundacja Zamek zapraszają dziś (w niedzielę) na 18. Biesiadę Pszczelarską w piwnicach Zamku o godz. 15.00.
3. Wydawnictwo św. Stanisława BM zaprasza na Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2018. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.