31 niedziela w ciągu roku – 5.11. 2017 r.

1.    Uroczystość odpustowa św. Karola Boromeusza odbędzie się w czwartek 9 listopada o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie ks. kardynał Angelo Comastri z Rzymu. Zapraszamy już dziś parafian, dzieci i młodzież, szczególnie klasy VII ze SP, klasy II i III gimnazjalne. Prosimy o poczty sztandarowe szkół, organizacji i stowarzyszeń religijnych. Prosimy o udział wszystkie grupy parafialne i ich rodziny. W tym dniu otworzymy Rok Jubileuszowy 660 – lecia konsekracji naszego  kościoła oraz powstania Niepołomic.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola. Różaniec za Ojczyznę w poniedziałek o 17.00. Zapraszamy.
3.    We wtorek nowenna do św. Józefa po Mszy św. o 7.00 i 18.00
4.    Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas III gimn. w poniedziałek godz. 17 i 18- proszę o indeksy a  kl VII SP we wtorek o 15.15, 16 i 17.
5.    Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjalnych we środę o 14.45, 16, i 17.
6.    W środę nowenna do MB Nieust. Pomocy o 17.45.
7.    W sobotę, we wspomnienie św. Marcina z Tours – Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o 16.30. Zapraszamy. Prosimy, aby wywiesić flagi już we czwartek dla zaznaczenia odpustu św. Karola i rozpoczęcia Jubileuszu 660-lecia kościoła i Niepołomic.
8.    Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, nawiedzenia cmentarza lub naszego kościoła i placu kościelnego, który też był miejscem pochówku przez prawie pięć wieków i zyskania odpustu, który ofiarujemy duszy pokutującej w czyśćcu.
9.    Dziękujemy za złożone 4.740 zł na odnowę zabytkowych grobów podczas kwesty na cmentarzu. Z tej sumy 1000 zł. przeznaczone zostało na renowację kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Niepołomickiej za przeprowadzenie kwesty i troskę o stare groby na naszym cmentarzu.
10.    Dziękujemy kierowcom: Kazimierzowi Korabikowi i Kazimierzowi Frontowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Dziękujemy także nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., którzy w I-sze niedziele miesiąca zanoszą Ciało Pańskie kilku chorym, którzy wyrazili takie życzenie.
11.    Dziękujemy Angelice i Piotrowi za ciasto weselne. Bóg zapłać.
12.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła Pani Teresie Bożek z Al.  Dębowej. Sprzątanie wsparli ofiarą Zofia i Bogdan Zierniccy. Sprzątający i wspierający złożyli 50 zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek,  od 18.30 prosimy parafian z ul. Wojska Polskiego, od n-ru 2-ego, od pp. Chyrów  do n-ru 22, do pp. Ziobroń.
Komunikaty
13.    Seminarium odnowy wiary dla młodzieży od 15 do 25 lat zaczyna się w środę, o 19.00 w sali kina. Prowadzą Marcin Zieliński i Karol Sobczyk. Zapisy poprzez stronę www.wspolnota-ararat.pl.
14.    (Komunikat po Mszy św. o 10, 11.30,  13) Dzieci, które jeszcze nie odebrały upominków a przyniosły swoje plansze z różańca pozostaną na chwile przed ołtarzem po Mszy św.)
15.    W przyszłym roku po Wielkanocy planujemy osuszyć kaplice na cmentarzu co wiąże się z poważnym remontem oraz wykonać chodnik przez cmentarz między głównymi wejściami. Zaczynamy już zbieranie funduszy na ten cel.
16.    Studio Zdrowia na I-szym piętrze w Centrum RH+ zaprasza na dzień otwarty w sobotę od 10.00 do 17.00. Na konsultacje z lekarzem lub fizjoterapeutą zapisujemy się wcześniej telefonicznie tel.: 602 351 234 lub osobiście w Studio Zdrowia.
17.    Urząd Skarbowy zaprasza na bezpłatne szkolenia podatników podatku VAT na temat Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT, które odbywać się będą w Wieliczce, w siedzibie Urzędu w Sali 300 na I piętrze, we wtorki, 7 i 21 listopada o 10 a 14 i 28 listopada o 13.00.