31 Niedziela zwykła – 04.11.2018 r.

1.    Dzisiaj (niedziela) zakończenie Roku Jubileuszowego 660-tej rocznicy konsekracji naszego kościoła i odpust ku czci św. Karola Boromeusza.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Różaniec w intencji Ojczyzny o 17.00. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
3.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.  W środę Alpha dla młodzieży klas III gimnazjalnych i starszej przed bierzmowaniem od 17.30 w sali kina
4.    W piątek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie
5.    W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
6.    W niedzielę 11. listopada – Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o 13.00
a później przemarsz pod pomnik w Parku Miejskim. Zapraszamy.
7.    Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, nawiedzenia cmentarza lub naszego kościoła i placu kościelnego, który też był miejscem pochówku przez prawie pięć wieków. Przypominamy, iż wierni, którzy do czwartku włącznie nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych i w intencjach Ojca św. i w tym dniu przyjmą Komunię św., mogą zyskać raz dziennie odpust zupełny i ofiarować wybranej duszy pokutującej w czyśćcu.
8.    Dziękujemy za złożone 5492 zł 50 gr. na renowacje jednego zabytkowego nagrobka oraz remont cmentarza i kaplicy cmentarnej podczas kwesty na cmentarzu. Bóg zapłać  Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Niepołomickiej i Radzie Parafialnej za przeprowadzenie kwesty.
9.    Dziękujemy kierowcom p. Kazimierzowi Korabikowi, p. Kazimierzowi Frontowi i p. Oli Kuhl za podwiezienie  księży z Komunią św. do chorych. Dziękujemy także nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., którzy w I-sze niedziele miesiąca zanoszą Ciało Pańskie kilku chorym, którzy wyrazili takie życzenie.
10.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Ogrodowej, od n-ru 1a  do n-ru 15: Kindze, Andrzejowi i Zuzi Majchrowskim, Marii Łach, Marii Radwańskiej, Joannie
i Konradowi Marczewskim, Wandzie Malinowskiej, Paulinie i Aleksandrowi Klimczykom,  Pawłowi Klimczykowi oraz kandydatom do bierzmowania: Oliwii Marczewskiej, Olafowi Majchrowskiemu, Piotrowi Klimczykowi, Marcelowi Kupcowi, Paulinie Kuhl, Oskarowi Pawłowskiemu, Sarze Fugat, Bartłomiejowi Drukała, Maksymowi Kusiowi, Erykowi Pikulskiemu.  Sprzątanie wsparł ofiarą Karol Musiałek. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 300  zł na remont cmentarza. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek, od 18.30 prosimy parafian z ul. Ogrodowej, od n-ru 17-tego, od pp. Tomerów do n-ru 79, do pp. Lipowskich.
1.    Zachęcamy do zapraszania świętych do naszych rodzin. Zgłaszamy to w zakrystii. Przypominamy parafianom goszczącym świętych o wysyłaniu informacji gdzie znajduje się feretron sms-em do osób odpowiedzialnych za peregrynację (tel. na początku podręcznika).
2.     W Święto Niepodległości 11 listopada o godz. 19.00 koncert jazzowy zespołu Kuba Stankiewicz Trio w Sali Akustycznej Zamku Królewskiego.