31 Niedziela Zwykła – 3. listopada 2019 r.

1.    W poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17.00. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00. Po Mszy św. od 18.30 zapraszamy kręgi rodzin i rejon Boryczów. Ks. Antoni zaprasza 7b ze SP nr 2, na spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 18.45.
2.    W tym tygodniu Msze św. w kościele a pogrzeby w kaplicy cmentarnej z racji odkurzania kościoła po remoncie.
3.    Od wtorku, zgodnie z rozporządzeniem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, aż do końca 2020 roku w naszym kościele pół godziny przed wieczorną Mszą świętą będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.  Na koniec odmówimy jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II. Ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie jego urodzin, będzie wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za naszą Ojczyzną, za tak bliskim jego sercu Krakowem i całą Archidiecezją Krakowską.
4.     W środę nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 17.30.  Kl. 8-me zapraszamy na Kurs Alpha w środę o 18.00.
5.    W czwartek Msza św. z modlitwą wstawienniczą o 19.00.
6.    W sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
7.    Wierni, którzy w dniach do 8 listopada (do piątku)  nawiedzą cmentarz lub nasz kościół, miejsce pochówku parafian  od XIV do pocz. XIX wieku, pomodlą się za zmarłych i w intencjach Ojca św. oraz w tym dniu przyjmą Komunię św., mogą zyskać raz dziennie odpust zupełny i ofiarować wybranej duszy pokutującej w czyśćcu.
8.     Odwiedziny chorych w piątek, 8 listopada i w sobotę, 9 listopada od 8.30.
9.    W uroczystość Wszystkich Świętych w kweście zebrano 4.913  zł. Dziękujemy kwestującym ze Stow. Miłośników Ziemi Niepołomickiej i ofiarodawcom. 3.200 zł przeznaczono na odnowienie zabytkowego nagrobka a 1.713 zł na remont instalacji elektrycznej w kościele. Bóg zapłać.
10.    Bardzo dziękujemy za 3.420 zł na remont instalacji elektrycznej w 21 kopertach i i trzy wpłaty na konto łącznie 370 zł. Gdy w przyszłym tygodniu zapłacimy kolejną fakturę 103.432 zł za remont instalacji elektrycznej do zapłaty zostanie 53.000 zł i około 15.000 za odkurzanie kościoła.
11.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Aleja Dębowa od n-ru 1 do n-ru 16 b:  Annie i Markowi Mleko, Emilii Drabik, Emilii Kopeć, Halinie Zięba, Zofii Wąs, Annie Ślusarczyk, Rafałowi i Jasiowi Marcowi, Rafałowi i Michałowi Martemianow oraz kandydatom do bierzmowania: Patrykowi Paś, Piotrowi Klimczykowi, Magdalenie Ozga, Julii Podoleckiej, Krzysztofowi Janeczko, Gabrieli Kiełbania, Emilii Pikulskiej, Wiktorowi Rzepczyńskiemu. Sprzątanie wsparli ofiarą: Marian Skocz, Rodzina Podoleckich, Halina Mleko.  Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę  380 zł na remont kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek 8 listopada prosimy parafian z ul. Aleja Dębowa od n-ru 18, od pp. Siwków, do n-ru 33, do pp. Kapustów.
1.    Dzisiaj o godz. 17.00  na Zamku „Koncert Moniuszkowski” z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki oraz Jubileuszu 20-lecia działalności artystycznej Zespołu Kameralnego Pro Arte.