32 Niedz. Zwykła – Odpust św. Karola Boromeusza – 8.11.2020 r.

1.    Dziś uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza, patrona Miasta i Gminy Niepołomice. Dziękujemy Bogu za trzydzieści lat pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. kan., porucznika Mariana Polonki. Prośmy P. Boga o  obfite łaski dla Ks. Jubilata, który odprawi sumę o 13.00
2.    W poniedziałek, rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza     i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00 z przerwami na nabożeństwa.
4.    W tym tygodniu możliwość spowiedzi codziennie od 6:30 i od 17:30, abyśmy mogli zyskiwać odpusty za zmarłych do końca listopada po warunkiem:
a.     nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych(wystarczy nawiedzenie naszego kościoła, wokół którego był przez ponad 4 wieki cmentarz.
b.    Stanu łaski uświęcającej i Komunii św.
c.    Modlitwy w intencjach w których modli się Ojciec Święty Franciszek.
5.    We wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Nowenna do św. Józefa po Mszy św. o 7.00 i 18.00.
6.    W środę wspomnienie św. Marcina Tours, bpa. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00 podczas których modlić się będziemy za Ojczyznę z racji Święta Niepodległości. W środę nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu w środę od 18.30 do 21.00.
7.    W czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
8.    W piątek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Adoracja dla młodzieży o 20.00 w kościele.
9.    Zapraszamy na spotkanie z Matka Bożą i wspólny różaniec od niedzieli do czwartku włącznie. Program na tablicach ogłoszeniowych.
10.    Z racji zarazy w naszym kościele może przebywać 30 osób. Na zewnątrz uczestniczymy we Mszy Świętej zachowując odstępy i w maseczkach. Prosimy o maseczki, dezynfekcję rąk, odstępy przy podejściu do Komunii św., do Komunii św. na rękę podchodzimy lewą stroną).
11.    Dziękujemy za udział w modlitwie „Różaniec do granic nieba”. Niech Maryja ma w opiece naszą Ojczyznę i Was.
12.    Bóg zapłać kierowcom: Kazimierzowi Korabikowi, Władysławowi Kowalskiemu i Marcinowi Szewczykowi za podwiezienie z księży z Komunią św. do chorych
13.    Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
14.    Każdy grób na cmentarzu powinien posiadać opiekuna. Opiekun otrzymuje dokument rezerwacji miejsca na cmentarzu wystawiony przez Parafię Niepołomice Rynek.
15.    Groby, które nie posiadają oficjalnie zgłoszonego w Parafii opiekuna lub wygasła rezerwacja, będą przekopywane ze względu na brak miejsca na cmentarzu.
16.    Jakiekolwiek remonty nagrobka można wykonywać tylko w przypadku, gdy miejsce jest zarezerwowane co najmniej na 20 lat do przodu.
17.    Prosimy o ograniczenie ilości palonych zniczy na danym nagrobku. Prosimy, aby wypalone wkłady plastikowe zabierać ze sobą do domu. W przypadku, gdy nie ograniczymy ilości śmieci, Parafia będzie zmuszona od 1.01.2021 poprosić o większe ofiary na utrzymanie cmentarza.