32 niedziela w ciągu roku – 12.11. 2017 r. – Niedziela Powołań

1.    Witamy wśród nas Diakona i dwóch Księży Kleryków z naszego Krakowskiego Seminarium Duchownego, którzy modlić się będą z nami o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Przybliżą nam także w kazaniach prawdę o powołaniu, o działaniu Jezusa w duszach ludzi. Niech Pan Jezus Wam błogosławi.
2.    W czwartek 9 listopada uroczystość odpustową ku czci św. Karola Boromeusza odprawił ks. Kardynał Angelo Comastri i otwarł Rok Jubileuszowy 660-lecia konsekracji naszego kościoła oraz 660-lecia istnienia Niepołomic.   Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: Władzom Miasta, Fundacji Zamek, kapłanom oraz parafianom, którzy uczestniczyli w otwarciu Jubileuszu. Przed nami czas łaski i czas naszego wysiłku, aby z Bożą łaską nauczyć się współpracować.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola. Różaniec w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych w poniedziałek o 17.00. Zapraszamy.
4.    W środę nowenna do MB Nieust. Pomocy o 17.45. Seminarium odnowy wiary dla młodzieży w środę, o 19.00 w sali kina.
5.    W piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Z racji 3-ciego piątku miesiąca koronka do Miłosierdzia Bożego o 7.30 i 18.30
6.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Wojska Polskiego, od n-ru 2-ego, do n-ru 22: Jagodzie Chyra, Karolinie Zimnal-Trybała, Kazimierze Frąś, Katarzynie Zapart, Krystynie Frąś. Sprzątanie wsparli ofiarą:  Urszula Matura, Grażyna Szlachta, Marcin Frąś i Agata, Marian Pryga. Sprzątający i wspierający złożyli 260 zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek,  od 18.45 prosimy parafian z ul. Wojska Polskiego, od n-ru 23-ego, do końca ulicy.
Komunikaty
7.    Dziś (w niedzielę) zapraszamy studentów i młodzież na spotkanie po Mszy św. wieczornej 18.00 na spotkanie wspólnoty akademickiej „Zaczyn” do Domu św. Karola.
8.    Spotkanie Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic” nt. „Handel w dawnych Niepołomicach” w Bibliotece, ul. Bocheńska w środę o 18.00. Zaprasza Biblioteka i Fundacja „Lepsze Niepołomice”
9.    W przyszłą niedzielę Dzień Otwarty  w Muzeum w Niepołomicach. Od 10.00 do 16.00 bezpłatne zwiedzanie a o 11.00 i 14.00 warsztaty dla dzieci.
10.    W przyszłym roku po Wielkanocy planujemy osuszyć kaplice na cmentarzu co wiąże się z poważnym remontem oraz wykonać chodnik przez cmentarz między głównymi wejściami. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ten cel.
11.    Dziękując Diakonowi i Księżom Klerykom wesprzyjmy,  jeśli mamy takie życzenie, nasze Seminarium ofiarą do skarbonek w kościele. Bóg zapłać.
12.    Zapraszamy na spotkania z Klerykami z naszego Seminarium w Sali kina:
a.    Po Mszy św. o 10.00 – młodzież z Oazy i klasy III gimnazjalne.
b.    Po Mszy św. o 11.30 – scholę oraz klasy VII przygotowujące się do bierzmowania.
c.    Po Mszy św. o 13.00 – klasy III gimnazjalne