32 niedziela w ciągu roku – 6 listopada 2016 r.

1.    Dziś w parafii witamy serdecznie ks. Jacka Ryłkę, proboszcza parafii Kraków-Pychowice.
2.    Dziękujemy Bogu za pięknie przeżyty odpust ku czci św. Karola Boromeusza. Sumie odpustowej przewodniczył biskup Damian Muskus. Główną ideą odpustu było dziękczynienie naszej parafii i całego dekanatu niepołomickiego za ŚDM. Modliliśmy się także o Boże błogosławieństwo dla Miasta i Gminy Niepołomice. We wspólną modlitwę włączyły się Władze Miasta, dyrektorzy szkół wraz z pocztami sztandarowymi, członkowie szczepu „Puszcza”, oraz przedstawiciele Komitetów Organizacyjnych ŚDM z parafii dekanatu oraz wolontariusze z naszego Gimnazjum i Liceum, księża dekanatu niepołomickiego oraz rodziny, które przyjmowały pielgrzymów. Msza św. była bardziej uroczysta niż zwykle bo licznie włączyli się ministranci i lektorzy, liczniejsza była grupa scholi i oazy. Wspólnota Ararat zorganizowała procesję z darami i przygotowała gościnę dla wolontariuszy. W darze Panu Bogu i św. Karolowi jedna z parafianek ufundowała piękny kielich, którego używamy dzisiaj do odprawiania Mszy św. Ciesząc się otrzymanymi łaskami i wspólnym świętowaniem do nieobecnych kierujemy przesłanie: Brakowało nam Ciebie, Bracie, Siostro! Już dziś zapraszamy za rok na odpust!
3.    Śladem po odpuście jest także mini wystawa zdjęć ze ŚDM w kaplicy św. Karola i w gablotach przy wieży. Zapraszamy do obejrzenia.
4.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu.
5.    Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas II gimnazjalnych w poniedziałek o 17 lub 18. Spotkania dla klas III gimnazjalnych we wtorek o 15, 16 lub 17. Przynosimy indeksy.
6.    W środę rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w Rzymie, matki i głowy wszystkich kościołów na świecie. W środę nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 17.45.
7.    W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
8.    W piątek wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Przypominamy o wywieszeniu narodowej flagi. Zapraszamy do dziękczynienia za dar wolności i wspólnego okazania dumy z naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w piątek o 16.30 a potem złożenie kwiatów przed pomnikiem w Parku Miejskim. Kontynuacją obchodów święta będzie wieczornica patriotyczna w Centrum Dźwięku o 18.30 oraz koncert Trio Włodzimierza Nahornego w Sali Akustycznej o 19.00. Ks. Kardynał udzielił na piątek dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych z racji święta.
9.    W sobotę wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza.
10.    Zapraszamy młodzież na koncert po ŚDM w Tauron Arenie w Krakowie w przyszłą niedzielę, 13 listopada. Wyjazd autobusem o 15.30 spod plebanii. Koszt 10 zł. Zapis do środy włącznie. Gimnazjaliści zapisują się u katechetów w szkole a pozostali w kancelarii lub zakrystii.
11.    W przyszłą niedzielę zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Kto jeszcze nie przeszedł przez Bramę Miłosierdzia niech czym prędzej jedzie do Łagiewnik, do Mogiły lub innego kościoła jubileuszowego.
12.    Dziękujemy Jolancie i Amadeuszowi za ciasto weselne.
13.    Kwesta na odnowę zabytkowych nagrobków przyniosła 3.950. Bóg zapłać ofiarodawcom oraz członkom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej za przeprowadzenie kwesty i troskę o zabytkowe nagrobki
14.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z  ul. Płaszowskiej od n-ru 1 do n-ru 18: Wojciechowi Sendorkowi, Marii Sendorek, Lidii Marszałek, Annie i Damianowi Szewczykom, Annie Habermann, Marlenie Kraińskiej i Adamowi Kruczyńskiemu. Sprzątanie wsparli ofiarą Hanna Szewczyk, Tomasz Pasich, Maciej Marszałek, Ewelina Gałdyn, Sylwia Sendorek, Krystyna Bolek. Sprzątający złożyli ofiarę 210 zł na koszty remontu ścian i okien kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę, 12 listopada od 8.00 prosimy parafian z  ul. Płaszowskiej, od n-ru 22-giego, od PP. Piotrowskich do n-ru 26 B, do PP. Maciejaszów, Blok Emerytów Leśnych i mały blok nr 17.
15.    Bibliotek Niepołomicka, ul. Bocheńska 26 zaprasza na spotkanie z dziennikarzem Wojciechem Jagielskim we wtorek o 18.00 oraz na spotkanie „Klubu poszukiwaczy historii Niepołomic” w środę o 18.00. Szczegóły na plakatach.
16.    Akcja honorowego oddawania krwi w niedzielę, 20 listopada na Zamku, w Sali Rycerskiej od 10 do 15.