33 Niedz. Zwykła – 15.11.2020 r.

1.    Dziś IV Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o potrzebujących wokół nas, szczególnie o seniorach.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00 z przerwami na nabożeństwa.
3.    W tym tygodniu możliwość spowiedzi codziennie od 6:30 i od 17:30, abyśmy mogli zyskiwać odpusty za zmarłych do końca listopada po warunkiem:
a.    nawiedzenia cmentarza i modlitwa za zmarłych(wystarczy nawiedzenie naszego kościoła, wokół którego był przez ponad 4 wieki cmentarz.
b.    stanu łaski uświęcającej i Komunii św. najlepiej w danym dniu
c.    modlitwy w intencjach w których modli się Ojciec Święty Franciszek.
4.    We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
5.    W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W środę nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu w środę od 18.30 do 21.00.
6.    W piątek wspomnienie świętych Rafała Kalinowskiego, kapłana. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 7.30 i 17.30.
7.    W sobotę święto Ofiarowania NMP.
8.    W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla.
9.    Z racji ograniczeń w naszym kościele może przebywać 30 osób. Na zewnątrz uczestniczymy we Mszy Świętej zachowując odstępy i w maseczkach. Prosimy o maseczki, dezynfekcję rąk, odstępy przy podejściu do Komunii św., do Komunii św. na rękę podchodzimy lewą stroną).
10.    Dziękujemy za trwanie na modlitwie przy Matce Bożej Różańcowej w minionym tygodniu. Niech Maryja ma w opiece naszą Ojczyznę i Was.
11.    Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne w zakrystii i kancelarii parafialnej.
12.    Przypominamy:
a.    Każdy grób na cmentarzu powinien posiadać opiekuna a opiekun otrzymuje dokument rezerwacji miejsca na cmentarzu wystawiony przez Parafię.
b.    Groby, bez  opiekuna lub bez rezerwacji, będą przekopywane ze względu na brak miejsca na cmentarzu.
c.    Jakiekolwiek remonty nagrobka wykonujemy tylko gdy miejsce jest zarezerwowane co najmniej na 20 lat do przodu.
d.    Prosimy o ograniczenie ilości palonych zniczy na danym nagrobku. Prosimy, aby wypalone wkłady plastikowe i stare znicze zabierać ze sobą do domu do swoich śmieci. Prosimy o ograniczenie ilości śmieci z cmentarza. To będzie bardzo konkretna pomoc dla Parafii.
13.    W przyszłą niedzielę, 22 listopada br. honorowe oddawanie krwi na Zamku Królewskim w Sali Rycerskiej od 10.00 do 15.00.