33. Niedziela w ciągu roku – 16.listopada 2014 r.

1.    Dziś (w niedzielę) czcimy Maryję, Matkę Miłosierdzia.
2.    W poniedziałek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Nowenna do św. Karola i do św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola.
3.    Dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 18.30 do 20.00 w kościele i okazja do spowiedzi św. W konfesjonale będzie dyżurował ks. Dariusz. Adorację poprowadzi Grupa Alpha.
4.    We wtorek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. We wtorek o 19.00 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz przedstawicieli wszystkich grup parafialnych celem przygotowania wyborów do nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Od dziś do 7. grudnia włącznie prosimy listownie, ustnie lub pocztą elektroniczną zgłaszać kandydatów.
5.    W środę wspomnienie św. Salomei, zakonnicy. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45. Msza św. w intencji wszystkich próśb i podziękowań przedstawionych Matce Bożej o 18.00.
6.    W czwartek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
7.    W piątek wspomnienie Ofiarowania NMP. Nowenna do Miłosierdzia Bożego z racji III-go piątku po Mszy św. o 7 i 18. W piątek o 19.00 w sali kina bardzo interesujący film „Ziemia Maryi”. Bilety w zakrystii i kancelarii po 7 złotych na opłacenie kosztów wypożyczenia filmu.
8.     W sobotę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Naszej scholi i Panu Łukaszowi, organiście najlepsze życzenia z okazji święta.
9.    Spotkania dla gimnazjalistów: z klas III-cich w poniedziałek o godz. 16 i 17 w sali kina, a z klas I-szych w środę o 15, 16 i 17 w Domu św. Karola. Na spotkania gimnazjaliści przynoszą indeksy.
10.    Dziękujemy Grupie Alpha i lektorom za przeprowadzenie zbiórki na remont dachu kościoła. Ofiarodawcom dziękujemy za złożenie do puszek 3096 zł. Od 6. października do 9. listopada włącznie złożono w 16 kopertach 1830 zł. Za pomoc i ofiarność Bóg zapłać.
11.    Za posprzątanie kościoła dziękujemy: Zofii Porębskiej z ul. Zamkowej, Marii Kania, Marii i Janowi Dąbrosiom, Józefie Waligórskiej z Rynku oraz Karolowi Kani z ul. Szewskiej. Sprzątanie kościoła wsparły ofiarą Alicja Burda i Małgorzata Sater. Łącznie sprzątający i wspierający złożyli 260 zł na remont dachu kościoła.  Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek, 21. listopada od 18.45, prosimy parafian z ul. Grunwaldzkiej, od n-ru 2-giego, od pp. Trzeplów do n-ru 20-tego, do pp. Bystrowskich.
12.    Biblioteka w Niepołomicach, ul. Szkolna 1 zaprasza w czwartek o 17.00 na wykład dr Jarosława Szarka pt. „Pamięć historyczna fundamentem współczesnego patriotyzmu” oraz na spotkanie dr Joanną Wieliczką –Szarkową, autorką książek historycznych dla dzieci i dorosłych.
13.    Muzeum Niepołomickie zaprasza w niedzielę, 23. listopada od 10 do16 na bezpłatne zwiedzanie muzealnych ekspozycji : kaplicy zamkowej, wystaw przyrodniczych, galerii sztuki z wybitnymi dziełami polskiego i europejskiego malarstwa, gdzie przewodnicy będą opowiadać o obrazach, Muzeum Fonografii w piwnicach Centrum Dźwięku i Słowa. Dla dzieci specjalne atrakcje pod hasłem „Las szepcze do mnie”.
14.    Stowarzyszenie „Kropelka” zaprasza do honorowego oddawania krwi w niedzielę, 23. listopada na Zamku, od 10 do 15.
15.    Caritas Krakowska prosi o składanie zabawek, maskotek, słodyczy, przyborów szkolnych, kosmetyków i czystych ubrań na paczki od św. Mikołaja dla najuboższych dzieci i rodzin. Kosz będzie wystawiony w kościele od poniedziałku w przedsionku. Zbiórka potrwa do niedzieli, 23. listopada włącznie.
16.    W przyszłą niedzielę zbiórka po Mszy św. na budowę kościoła w Krakowie-Pychowicach.