34. Niedz. uroczystość Chrystusa Króla, 24.11.2013 r.

ogloszenia

1.    Kończąc Rok Wiary dziękujemy Bogu za wszelkie łaski a Chrystusowi Królowi polecamy nasze losy.
2.    Dziś (w niedzielę) wspominamy śś. Męczenników z Korei, Andrzeja kapłana i jego towarzyszy.
3.    W poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.  Nowenna do św. Karola o 7.30 i 17.45. Zapraszamy także na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu.
4.    We wtorek uroczysta Msza św. w intencji śp. ks. Jozefa Rzadkosza o godzinie 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. proboszcz Dionizy Jedynak, kazanie wygłosi ks. prof. Jan Żelazny a koncelebrować będą księża, którzy pracowali za czasów ks. Rzadkosza w naszej parafii. Zapraszamy scholę, lektorów, oazę, ministrantów oraz wszystkich parafian a szczególnie byłych uczniów Księży-Gości.
5.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. W środę spotkania przed bierzmowaniem dla klas III gimnazjalnych o 14.45, 16 i 17.
6.    W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła. W sobotę i w niedzielę weekend Alpha, dwa dni intensywnej modlitwy o dary Ducha Świętego w Domu Rekolekcyjnym w Krakowie Bronowicach dla uczestników kursu Alpha. Prosimy o wsparcie modlitewne.
7.    Bóg zapłać za złożone 8604 na budowę kościoła w Pychowicach. List z podziękowaniem w gablotce.
8.    Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 180 zł na potrzeby kościoła parafianom z ul. Partyzantów: Zofii Tynor, Marcie i Marcinowi Palichlebom, Krystynie Serwatka, Andrzejowi Augustynkowi. Sprzątanie wsparli ofiarą: Alina Wyjatek, Krystyna Kozakowska, Iwona Podolecka, Stanisław Wojas, Zofia Dzierzbińska. O posprzątanie kościoła w piątek, 29. listopada, od 18.45 prosimy parafian z ul. Partyzantów, od n-ru 16, od pp. Kotlarczyków do n-ru 26, do pp. Sieńczyło.
Komunikaty:
9.    Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację w dniach 25. kwietnia do 2. maja 2014. Koszt 1750 zł i 60 euro. W programie Rzym, Watykan, Monte Casino, San Giovanni Rotundo, Manopello, Lanciano i Asyż. Zapisy do 23 listopada wraz z zaliczką 450 zł. Zapisy u ks. Krzysztofa lub w kancelarii.
10.    Akcja honorowego oddawania krwi, (jutro, w niedzielę) dziś na Zamku Królewskim od 10 do 15.
11.    Profilaktyczne, płatne badania przepływu krwi w tętnicach i żyłach nóg oraz szyi w NCPL, ul. Piękna 4 (przy Domu św. Karola) w poniedziałek 2. grudnia. Rejestracja i informacja tel. 122 812 260.
12.    Nie ustają apele z Filipin o pomoc. Jeśli możemy pomóżmy. Skarbonki z napisem „Filipiny”. Bóg zapłać.