34 niedz. w ciągu roku – uroczystość Chrystusa Króla 26.11. 2017 r.

1.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną  adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostaje przeniesione na poniedziałek 11 grudnia na godz. 19.00. Za zmianę przepraszamy.
2.    W środę nowenna do MB Nieust. Pomocy o 17.45. Spotkania przed bierzmowaniem dla klas II gimnazjalnych o 14.30, 16.00 i 17.00. Prosimy młodzież o przyniesienie indeksów.
3.    W czwartek wspomnienie św. Andrzeja Apostoła. Godzina Święta od 17.00. Okazja do spowiedzi od 6.30 i od 17.00. Spotkanie Honorowej Straży po Mszy św. wieczornej.
4.    W I-szy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 6.30 i od 15.30.  Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i ich rodziców o 16.30. Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa o 7.30 i 18.30
5.    Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
6.    Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 7.30. Okazja do spowiedzi dla odprawiających  5 pierwszych sobót miesiąca od 6.30.
7.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków, które kościelni rozniosą do naszych domów na znak jedności wspólnoty parafialnej.
8.    Informujemy, że we Wigilię, 24 grudnia br. nie będzie możliwości spowiedzi. Ze spowiedzi prosimy skorzystać wcześniej podczas spowiedzi parafialnej w sobotę, 16 grudnia. Informujemy także, że Wigilia wypada w niedzielę dlatego mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. we Wigilię, 24 grudnia 2017 r. będą jak w każdą niedziele, ale tylko do południa. Nie będzie Mszy św. o 16.30 i 18.00.
9.    W przyszłą niedzielę, parafia bł. Kingi z Krakowa Płaszowa (obok niemieckiego obozu zagłady Płaszów) poprosi nas o pomoc w rozpoczętej budowie plebanii. Kazania wygłosi ks. Stanisław Czernik, który w roku 2006/2007 był w naszej parafii na praktyce diakońskiej.
10.    Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia w sobotę 2 grudnia o 16.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Wzgórzach Krzesławickich.
11.    Dziękujemy za złożone 4.110 zł na remont cmentarza. Ministrantom, lektorom i członkom Rady Parafialnej dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.
12.    Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się podczas nocnej adoracji w Łagiewnikach z piątku na sobotę.
13.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Solskiego od n-ru 1 do 29: Zofii Mikosz, Adeli Waryan, Wojciechowi Wiadernemu, Janinie Wiaderny, Joannie Wojtusik, Jarosławowi Wojtusikowi, Monice Krysiak, Irenie Krysiak, Dorocie Barwiołek. Sprzątanie wsparli pp. Grandysowie.  Sprzątający i wspierający  złożyli ofiarę 270 zł. na potrzeby kościoła. Bóg zapłać za ten gest troski o nasz kościół w Roku Jubileuszu 660-lecia jego konsekracji. O posprzątanie naszej świątyni w piątek, 1 grudnia  od 18.45 prosimy parafian z całej ul. Gen. Czumy.
Komunikaty
14.    Zapraszamy na XII Niepołomicką Pielgrzymkę  do Wiślicy w intencji trzeźwości i spokoju
w rodzinach. Wyjazd  2 grudnia o godz. 8.00, koszt 25 zł, dzieci (do lat 18) – 15 zł. Zapisy: w poniedziałek i wtorek od 10.00 do 14.00,  ul. Bocheńska 26 pokój 18 – biuro do spraw profilaktyki.
15.    Zarząd Stowarzyszenia Koło Przyjaciół Harcerstwa zaprasza rodziców harcerzy i zuchów oraz sympatyków Szczepu „Puszcza” na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze w dniu
2 grudnia o 17.00 w „Harcówce”
16.    Dziś, (w niedzielę) akcja honorowego oddawania krwi na Zamku w Niepołomicach od 10 do 15.
17.    Dziś, (w niedzielę) koncert polskich pieśni patriotycznych na Zamku od 17.00
18.    Dziś, (w niedzielę) po Mszy św. można nabyć ozdoby choinkowe. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla chorego małego Jakuba Nawrockiego z Jazów na lekarstwa które łagodzą przebieg przewlekłej padaczki, której ataki zdarzają się kilkadziesiąt razy dziennie.