34 Niedz. Zwykła – 22.11.2020 r. – uroczystość Chrystusa Króla

A18_4034_slider

1. Uroczystość Chrystusa Króla dziś obchodzona kończy rok liturgiczny. Dziękujmy Bogu za łaski jakich dostąpiliśmy przeżywając tajemnice narodzenia, życia, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.
2. W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00 z przerwami na nabożeństwa.
3. W tym tygodniu możliwość spowiedzi codziennie od 6:30 i od 17:30., ciągle pamiętajmy o modlitwie i zyskiwaniu odpustów za zmarłych.
4. We wtorek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja, kapłana i towarzyszy.
5. W środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. W środę nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu w środę od 18.30 do 21.00.
6. W piątek o 20.00 będzie adoracja dla młodzieży.
7. W przyszłą niedzielę uroczystość I Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
a. Poświęcenie wieńców adwentowych na każdej Mszy św. (prosimy, aby każda rodzina przyniosła swój wieniec do poświęcenia)
b. Poświęcimy także opłatki, które będzie można otrzymać następnie przed kościołem. Przy tej okazji do skarbonki można złożyć ofiarę na fundusz wynagrodzeń naszej służby kościelnej. Nie będziemy roznosić opłatków do domów.
8. Z racji ograniczeń w naszym kościele może przebywać 30 osób. Na zewnątrz uczestniczymy we Mszy Świętej zachowując odstępy i w maseczkach. Prosimy o maseczki, dezynfekcję rąk, odstępy przy podejściu do Komunii św., do Komunii św. na rękę podchodzimy lewą stroną).
9. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne w zakrystii i kancelarii parafialnej.
10. Przypominamy:
a. Każdy grób na cmentarzu powinien posiadać opiekuna a opiekun otrzymuje dokument rezerwacji miejsca na cmentarzu wystawiony przez Parafię.
b. Groby, bez  opiekuna lub bez rezerwacji, będą przekopywane ze względu na brak miejsca na cmentarzu.
c. Remonty nagrobka wykonujemy tylko, gdy miejsce jest zarezerwowane co najmniej na 20 lat do przodu.
d. Prosimy o ograniczenie ilości palonych zniczy na danym nagrobku. Prosimy, aby wypalone wkłady plastikowe i stare znicze zabierać ze sobą do domu do swoich śmieci. Prosimy o ograniczenie ilości śmieci z cmentarza. To będzie bardzo konkretna pomoc dla Parafii.
11. Dziś (w niedzielę), honorowe oddawanie krwi na Zamku Królewskim od 10.00 do 15.00.
12. Z „Gościa Niedzielnego” polecamy artykuł „Jak przeżyć Mszę św. telewizyjną”. Jego kserokopię zabierzmy do domu dla tych, którzy korzystają z dyspensy od udziału we Mszy św. W „Gościu” warto jeszcze przeczytać artkuł Tomasza Rożka „Czy mamy szczepionkę?”
13. Razem z czasopismem „Staś” wraz dziećmi przeżywajmy Adwent. Przygotujmy lampiony, zachęcamy do przygotowania jasełek z pomocą „Stasia”.