4 Niedziela Adwentu rok C – 23.12.2018 r.

1.    W poniedziałek, we Wigilię Msze św. tylko rano o 6.30 i 7.00. Nie ma Mszy św. po południu o 18.00. Podczas wieczerzy wigilijnej zachowajmy zwyczaj wspólnej modlitwy, odczytajmy fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa i śpiewajmy wspólnie kolędy. Obrzęd wieczerzy przekazaliśmy do waszych domów wraz z poświęconymi opłatkami. Na czas wieczerzy wyłączmy telewizor a komórki zostawmy w sąsiednim pokoju. Przez cały dzień wigilijny zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Kto jeszcze nie ma poświęconych opłatków, prosimy o podejście do zakrystii lub przed kościół.
2.    W poniedziałek nie ma adoracji Najśw. Sakramentu. W poniedziałek na ostatnie roraty na 7.00 zapraszamy dzieci z planszami z rorat. We Wigilię o 23.45 zakończenie Dzieła Duchowej Adopcji a na Pasterkę zapraszamy o 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na obronę życia nienarodzonych.
3.    We wtorek, czyli w uroczystość Bożego Narodzenie i środę, w święto św. Szczepana Msze św. tak jak w niedzielę (o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30, 18.00). Poświęcenie owsa w środę na Mszy św. o 11.30.
4.    W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W czwartek święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina po Mszy św. o 7.00 i 18.00.
6.    W piątek święto Świętych Młodzianków, męczenników.
7.    Jesteśmy w stanie łaski uświęcającej i przystępujemy do Komunii św. Po każdej Komunii św. odmówmy w naszym kościele, przed Najśw. Sakramentem koronkę do Miłosierdzia Bożego i pomódlmy się w intencjach, które poleca Bogu papież Franciszek. W ten sposób możemy raz dziennie zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub duszę w czyśćcu cierpiąca. Odpust przygotowuje duszę do wejścia do nieba a w nas odbudowuje to co zniszczyły nasze grzechy.
8.    Podczas kwesty w ostatnią niedzielę na remont cmentarza zostało złożone 3872 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i kwestującym: Radzie Parafialnej i członkom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej.
9.    Dziękujemy za włączenie się w akcję Duchowy Most, w której ofiarowano z naszego dekanatu ponad 1800 różańców (z naszej parafii ponad 600). Szczególne podziękowania wyrażamy dla p. Krystyny Augustyńskiej za koordynację akcji.
10.    Państwu Joannie i Bartłomiejowi Ruskom dziękujemy za dwie choinki ofiarowane do kościoła. Niepołomickim pszczelarzom dziękujemy za kilkanaście słoików miodu, który przekazaliśmy do Domu dla Niewidomych na Jazach. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom.
11.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Ułanów, od n-ru 12 do n-ru 19: Henryce Banach, Annie Grzybek, Marcie Fita. Sprzątanie wsparli ofiarą: Grażyna Grodowska, Teofil Chmielewski, Józefa Michalik. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 160 zł na remont cmentarza. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek, 28 grudnia od 18.30 prosimy parafian z ul. Ułanów, od n-ru 20, od pp. Blicharzów do n-ru 34, do pp. Włosaków.
1.    Młodzież z Oazy rozprowadza po Mszy św. świece Caritas i sianko na stół wigilijny. Uzyskane fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie do rekolekcji.
2.    Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 19-26 stycznia 2019 r. Koszt 2900 zł i 100 dolarów. Zapisy u ks. Jakuba, bliższe informacje są również na plakacie.
3.    Plan wizyty duszpasterskiej w gablocie i na stronie internetowej. Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu:
27.12    Czwartek
•    Portowa od Kolejowej (Pasternik I), Rolnicza, Skarbowa.    Ks. Marian od 9.00
•    Grabska, Płaszowska, Polna, Bloki Emerytów Leśnych, Księcia Witolda.  Ks. Paweł od 9.00
•    Jamnica, os. Błoto, Dąbrowa, Sitowiec, Królewska /od pp. Kubas do p. Włosak/.    Ks. Jakub od 9.00
28.12    Piątek
•    Kusocińskiego, Szkolna, Kopernika, Szewska, Ułanów, Osiedlowa.    Ks. Jakub od 9.00
•    Podlasie (bez bloku 72), Malinowskiego, Aleja Dębowa /od lasu do pp. Michoń nr 34
i do pp. Tryjefaczków, do nr 29 włącznie /.    Ks. Proboszcz od 9.00
•    Portowa od Podgrabia, Jasna, Wałowa, Os. Witosa, Poręby od Podgrabia (Pasternik II). Ks. Paweł od 9.00
29.12    Sobota
•    Opłotki, Gen. Czumy, Wojska Polskiego, Jagodowa, Brzozowa Świerkowa, Modrzewiowa.
Ks. Proboszcz od 9.00
•    Boh. Getta, Bocheńska /od lasu/ bez bloku szeregowego 40.     Ks. Jakub od 9.00
30.12    Niedziela
•    Blok Wojskowy / Małe Bloki przy ul. Płaszowskiej.     Ks. Paweł od 14.00