4 Niedziela W. Postu – 14.03. 2021 r.

1.    Witamy w naszej Parafii o. Łukasza Preisinga z Towarzystwa Ducha Świętego, który wygłosi kazania w drugą niedzielę rekolekcyjną. Niech Pan Bóg wspomaga Ojca Kaznodzieję i nas, słuchaczy Słowa Bożego.
2.    Dziś (w niedzielę) Gorzkie Żale o 15.30. Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej

3.    Dzisiaj, (w niedzielę) młodzież Mszą św. o 20.00 kończy swoje rekolekcje. Zapraszamy.

4.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja od 7.30 do 21.00.  Zapraszamy.
5.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. Adoracja  Najśw. Sakramentu do 21.00
6.    W czwartek o 21.00 kolejny wieczór z Janem Pawłem II z cyklu Święty4ever transmitowany na Facebooku parafialnym. Zapraszamy do kaplicy św. Karola.

7.    Z racji uroczystości św. Józefa w piątek trwa codziennie nowenna ku Jego czci o 7.30 i przed wieczorna Mszą św.
8.    W piątek uroczystość św. Józefa. Zapraszamy mężczyzn na ich patronalne święto. Msza św. o 18.00 a po niej Droga Krzyżowa. W  piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 7.30 (prowadzi Róża św. Józefa), 16.30 dla dzieci (zapraszamy szczególnie klasę III c ze Szkoły nr 2 z ul. 3 Maja), 17.30 (prowadzi rejon Śródmieście), i o 18.30 prowadzą mężczyźni.  Do udziału zapraszamy także młodzież i klasę VIII e ze SP nr 2 z indeksami.

9.    Zachęcamy do spowiedzi św. już w tym tygodniu w naszym kościele od poniedziałku do czwartku włącznie od 6.30 do 7.15 i od 17.30 do 20.00. Podczas spowiedzi popołudniowej i wieczornej w tych dniach będzie adoracja Najśw. Sakramentu. W piątek, sobotę i niedzielę spowiedź św. podczas każdej Mszy św. Będziemy spowiadać do Niedzieli Palmowej. Nie będzie spowiedzi w Wielką Sobotę. Pamiętajmy o wcześniejszym rachunku sumienia, przypomnijmy sobie postanowienie z ostatniej spowiedzi, przedstawmy się spowiednikowi podając stan, zawód i wiek.
10.    W „Gościu Niedzielnym” rekolekcje oparte o nauczanie ks. Blachnickiego pt. „Paradoks cierpiącego”. Warto także przeczytać artykuł o kulcie św. Józefa pt. „Czas Opiekuna”. Jako bonus w „Gościu” magnes z wizerunkiem św. Józefa. Zwracamy także uwagę na numer specjalny Gościa Niedzielnego o św. Józefie. Cena 9 zł.
11.    Na cmentarzu przy każdym kontenerze na śmieci znajdują się kosze, do których prosimy wrzucać całe (nie potłuczone znicze) i  wypalone wkłady do zniczy. Te zużyte, niepotłuczone znicze i wypalone wkłady zabiera bezpłatnie firma recyklingowa. W ten sposób w ciągu dwóch miesięcy udało się zmniejszyć ilość śmieci z cmentarza o jeden kontener o pojemności 8 metrów sześciennych. Koszt wywozu takiego kontenera to 1.470 zł. Bóg zapłać za segregację i prosimy o dalsze oszczędzanie na wywozie śmieci.

Trwa zbiórka rzeczy na pomoc rodzinom z dziećmi i dorosłymi niepełnosprawnymi do 21 marca włącznie. Informacje szczegółowe na plakatach.  Rzeczy składamy w kartonie przy wejściu. Dziś zbiórka na pomoc Teosiowi z Targowiska. Szczegóły na plakacie w przedsionku i na Facebook-u. Wolontariusze stoją  z puszkami przed kościołem. Bóg zapłać za pomoc.