4 Niedziela Wielkanocna – 12. maja 2019 r.

1.    W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 15.00. Różaniec w intencji dzieci nienarodzonych o 17.00 w następny poniedziałek. O poprowadzenie nabożeństwa fatimskiego od 17.30 prosimy dzieci komunijne i ich rodziców oraz scholę. Dzieci z klas III zapraszamy przez cały tydzień na 17.30 do udziału w tzw. białym tygodniu.
2.    Próby przed rocznicą  I Komunii świętej w poniedziałek: kl. IV a,b,c o godz. 15.00 a kl. IV d,e,f o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci z kl. IV, ich rodzin przed rocznicą  I Komunii św. w piątek od godz. 16.30.
3.    W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii św. Zbiórka dzieci z grupy I-szej (kl. IV a,b,c) o 9.50 przy kościele a zbiórka grupy II-giej (kl. IV d,e,f) o 11.20 przy kościele. Prosimy parkować na zielonych parkingach a nie przed kościołem. Prosimy, aby stali uczestnicy Mszy św. o 10.00  i 11.30 przyszli na Mszę św. w innych godzinach, najlepiej na 7 lub 8.30 rano. Dziękujemy.
4.    Zapraszamy na majówki codziennie w kościele o 17.30 a także przy kapliczkach: na Piaskach – codziennie o 18.00, na Marudach o 18.30, na Podborzu o 18.30, na Pasterniku I-szym  o 19.00, na Boryczowie – ul. Ludowa o 18.00. W środę wyjątkowo o godz. 17.30 majówkę przy kapliczce na Piaskach poprowadzi zespół „Wrzos”. Zapraszamy.
5.    We wtorek święto Macieja, apostoła. Nowenna do św. Józefa po Mszy św. 7.00 i podczas majówki.
6.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas majówki o 17.30. W środę o 18.00 zapraszamy na spotkanie klasy 8-mej po bierzmowaniu. W programie spotkanie w grupach przy stolikach jak na Alphie, odbiór pamiątek i modlitwa o dostanie się do wybranej szkoły średniej.
7.    W czwartek święto Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W czwartek na 10.00 zapraszamy do kościoła przedszkolaki na spotkanie ze św. Janem Pawłem II
8.    W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 7.30 rano. W piątek na Mszy św. o 18.00 błogosławieństwo nowych ministrantów.
9.    Za ciasto dziękujemy Agacie i Bartkowi, Iwonie i Łukaszowi oraz dzieciom komunijnym.
10.    Rodzicom dzieci przeżywających dzisiaj (w niedzielę) I Komunię św. dziękujemy za  posprzątanie i udekorowanie kościoła. Dziękujemy także za dar ołtarza czyli stojak pod kropidło i kadzidło. O posprzątanie kościoła w piątek od 19.00  prosimy rodziców dzieci z klas IV przygotowujących się rocznicy I Komunii św.
1.    Prosimy o uszanowanie kościoła jako miejsca świętego poprzez odpowiedni strój, nie przychodzimy w krótkich spodniach, koszulkach odsłaniających plecy i ramiona. Przypominamy, że miejscem świętym jest teren wokół kościoła i teren cmentarza niepołomickiego. W takich miejscach świętych nie jemy lodów i kanapek, nie pijemy napojów i nie jeździmy na rowerze. Prosimy nie opierać rowerów o kościół i mur kościelny lecz umieszczać je w stojaku. Podobnie na cmentarzu. Słupki z lampami nie są miejscem do opierania rowerów. Dziękujemy za dostosowanie się do próśb.
2.    Biblioteka Publiczna zaprasza na pokaz filmu „Niedziela w Niepołomicach”- 15 maja, środa, o godz. 18.00
3.    Muzeum Niepołomickie zaprasza do zamku na Noc Muzeów 17 maja, w piątek, w godz. 18 – 23. Wstęp 1 zł, moneta okolicznościowa w prezencie.