4 niedziela Wielkiego Postu 11.03. 2018 r.

1.    Witamy w naszej parafii ks. Rekolekcjonistę, ks. dr Szymona Janiczaka, który poprowadzi rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego i dla klas gimnazjalnych. Otoczmy ks. Rekolekcjonistę naszą modlitwą i prośmy o duchowe owoce rekolekcji.
2.    Dziś (w niedzielę) Gorzkie Żale o godzinie 15.30.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II o 7.30
i 17.45. W poniedziałek adoracja Najśw. Sakramentu od 14.00 do 18.00 z racji rekolekcji. Modlitwa różańcowa w intencji nienarodzonych o 17.00.
4.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 7.30 (prowadzi Róża Św. Siostry Faustyny), o 16.30 dla dzieci (poprowadzi schola), o 17.30 (poprowadzi rejon Piaski) i o 18.30 dla młodzieży poprowadzą klasy VII gimnazjalne. W piątek, III-ci w miesiącu, koronka do Miłosierdzia Bożego po Drodze Krzyżowej o 8.00.
6.    W piątek zapraszamy mężczyzn na Męską Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie przy Kaplicy św. Huberta w Puszczy o godz. 20.00. Zabieramy latarki elektryczne. Rejestracja na www.wspolnota-ararat.pl/mdk.
7.    Rekolekcje dla uczniów ze SP i dla młodzieży z klas gimnazjalnych odbędą się  naszym kościele w poniedziałek, wtorek i środę. Gimnazjaliści przyjdą w jednej grupie pod opieką nauczycieli i katechetów na godz. 8.55. Uczniowie ze SP przyjdą pod opieką nauczycieli i katechetów na rekolekcje w 3 grupach: klasy 0-1-2 na 11.00, klasy 3-4 na 11.50 a klasy 5-6-7 na 12.50. Serdecznie już z góry dziękujemy za pomoc Dyrekcji SP im. Króla Kazimierza Wielkiego i nauczycielom za pomoc. Bóg zapłać.
8.    W naszej parafii trwa jubileuszowe nawiedzenie rodzin przez świętych w znaku relikwii i obrazu. Szczegółowe informacje jak powinno wyglądać nawiedzenie znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Możemy się także o to pytać członków Rady Parafialnej.
9.    Podczas zbiórki na renowacje kaplicy i cmentarza zebrano 3.398 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy także Radzie Parafialnej i członkom Stowarzyszenia Miłośników Niepołomic, służbie liturgicznej za przeprowadzenie zbiórki.
10.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Partyzantów od n-ru 1-szego do 12-tego.: Andrzejowi i Bartkowi Augustynkom, Krzysztofowi i Witoldowi Niwińskim oraz kandydatom do bierzmowania: Dorianowi Fugatowi, Karolowi Piotrowskiemu i Piotrowi Stefańskiemu. Sprzątanie wsparli ofiarą: Zofia Dzierzbińska, Stanisław Wojas, Iwona Podolecka, PP. Serwatkowie, PP. Błachowiczowie, PP. Wyjatkowie, Krzysztof Kestranek, Beata Franczyk-Kestranek, Józefa Franczyk. Sprzątający i wspierający złożyli  ofiarę 340 zł na remont kaplicy na cmentarzu.
O posprzątanie naszej świątyni w piątek, 16 marca od 19.00 prosimy parafian z  ul. Partyzantów, od n-ru 16, od pp. Kotlarczyków do n-ru 26, do pp. Sienczyło.
11.    Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek, 23 marca po Mszy św. o 18.00 w naszym kościele. Szczegóły na plakatach.
12.    Zapisy do oddziałów przedszkolnych SP im. Króla Kazimierza Wielkiego od 1 do 31marca br. Zapisy do klas I-szych od 1 marca do 15 kwietnia, od poniedziałku do piątku od 8 do 15 w sekretariacie szkoły, ul. 3 Maja 23. Do zapisu potrzebny jest wniosek (do pobrania na stronie szkoły) podpisany przez oboje rodziców i odpis aktu urodzenia dziecka.
Dziś kwesta na paczki świąteczne dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.