4 niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.

1.    Komunię św. przyjmujemy na rękę, podnosimy lewą rękę na wysokość  klatki piersiowej, lewą rękę podpieramy prawą dłonią, po położeniu Komunii św. na naszą lewą dłoń, prawą ręką ujmujemy Komunię św. i wkładamy do ust. Dopiero po przyjęciu Komunii św. odchodzimy na swoje miejsce. Ci którzy chcą przyjąć Komunię św. do ust podchodzą w drugiej kolejności.
2.    Zapraszamy codziennie o 17.30 na adoracje Najświętszego Sakramentu
3.    Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę. Gdy liczba osób w kościele przekroczy 50 osób będzie równolegle druga Msza św. w sali kina lub w miarę potrzeby trzecia w Domu św. Karola na I piętrze. Msza św. o 10.00 będzie transmitowana na parafialnym Facebook-u
4.    Gorzkie Żale zostają w tę niedzielę odwołane. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach na żywo poprzez transmisję z internetowej telewizji Myślenice: https://www.myslenice-itv.pl/transmisja-mszy-swietej-swietej-gorzkich-zali-i-rozanca/ oraz ogólnopolski zbiór transmisji Mszy i nabożeństw w Polsce: https://msza-online.net/nabozenstwa/
5.    Zachęcamy do odmawiania wspólnego Różańca św. lub Koronki do Miłosierdzia Bożego
w rodzinach. Codziennie czytajmy po 15 minut Ewangelie według św. Łukasza, tak, by podczas
2 tygodniowej kwarantanny przeczytać ją w całości.
6.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30 i całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola do 21.00.
7.    W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, nie ma także spotkań rekolekcyjnych dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Polecamy rekolekcje online na stronie parafii Niegowić na stronie http://parafia.niegowic.pl/?p=1992. Prosimy, aby rodzice dopilnowali dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, by wysłuchały trzech nauk rekolekcyjnych.
8.    W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o 7 i 18 możemy podjąć Dzieło Duchowej Adopcji. Deklaracje do wypełnienia znajdują się przy gazetach w kościele. Możemy podjąć to Dzieło także podczas transmisji Mszy św. w telewizji. Deklaracje należy  podać później do parafii. Podjęcie Duchowej Adopcji można także zgłosić sms-em pod numer 782 492 611 o treści: Ja, imię i nazwisko, podjąłem (podjęłam) Duchową Adopcję.
9.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
10.    W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: o 7.30 – prowadzi Róża św. Józefa, o 17.30 –  prowadzi rejon Piaski. Nie ma Drogi Krzyżowej o 16.30 i o 18.30. Będzie natomiast transmisja  na parafialnym Facebook-u Drogi Krzyżowej o 17.30.
11.    W związku zaistniałą sytuacją parafialny zespół charytatywny nie będzie organizował paczek świątecznych.
12.    Dziękujemy Niepołomickiej OSP za użyczenie podnośnika i pomoc w naprawie dachu naszego kościoła uszkodzonego w jednym miejscu przez wiatr  a w drugim  przez ptaki. Bóg zapłać.
13.     Dziękujemy za wsparcie sprzątania kościoła parafianom z ulicy Bocheńskiej od n-ru 2 do n-ru 32: Bogusławie Pieprzyca i Państwu Wywiałom.  Bóg zapłać za ofiarę 150 zł na potrzeby kościoła. O posprzątanie kościoła w piątek, 27 marca od 18.30 prosimy parafian z ulicy Bocheńskiej, od n-ru 34, od pp. Gubałów do n-ru 48 do pp. Szczurków.
14.    Parafialna Poradnia dla Małżeństw i Rodzin uruchamia telefon dla rozmów, nr 782 492 611,
w dniach: poniedziałek, środa, piątek od 20.00 do 21.00. Można także wysłać sms-a, w godzinach wieczornych oddzwonimy.
15.    Zabierzmy do domów gazetę „Chrystus i Ty” czyli „ChiT”, podajmy tę gazetę tym, którzy nie opuszczają domów. Prosimy o ofiarę do skarbonek na pokrycie kosztów druku.
16.    Z racji 22 dnia miesiąca pomodlimy się do naszych patronów, Świętych Męczenników z Góry Ararat a następnie będzie modlitwa o ustanie zarazy i suplikacje.