6 niedz. W. Postu – Niedz. Palmowa – 5 kwietnia 2020 r.

rota

1.    Nie będzie Gorzkich Żali ani Drogi Krzyżowej na Marudach.
2.    Prosimy o tradycyjną składkę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiarę na ten cel prosimy złożyć przy pomocy e-tacy w przedsionku kościoła lub na konto parafialne podane
w kalendarzu parafialnym.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu do 21.00. W poniedziałek o 20.00 nabożeństwo pokutne w naszej parafii transmitowane na Facebook-u.
4.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.30.
5.    Spowiedź w naszej parafii: w Wielki Poniedziałek, 8.00 – 9.30, 15.00-18.00 i 18.30 – 20.00, w Wieki Wtorek, Wielką Środę  od 8 do 9.30 i 15.00 -18.00 oraz w Wielki Czwartek o 7.00 do 13.00. Nie spowiadamy podczas Mszy św., aby umożliwić udział wiernym udział we Mszy św.
6.    W Wielki Czwartek Msza św. z poświęceniem olejów świętych przeniesiona na 13 września.
7.    W Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 rozpoczynamy Triduum Sacrum czyli Święta Wielkanocne. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Zostanie utrzymana całonocna adoracja z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. Prosimy, aby wyznaczone dwie osoby zmieniały się co pół godziny na adoracji. Adoracja będzie odbywać się w ciszy. Pamiętamy o  obowiązku zachowania przepisu o 5 osobach w kościele. O 20.00 adorację poprowadzi Honorowa Straż, od 21.00 oaza młodzieży a od 22.00 – do 7.00 rano – Wspólnota Ararat. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. o 6.30 i 7.00 rano. W Wielki Czwartek transmisja na Facebooku parafialnym Mszy św. o 18.00 i adoracji o 21.00
8.    Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. co do ilości (dwa lekkie posiłki i jeden do syta) i co do jakości (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do godzin wieczornych.
9.    W Wielki Piątek przez cały dzień od rana trwa adoracja do godziny 18.00:
a.    Od 13.00 – do 18.00 o adorację prosimy Kręgi Rodzin po jednej osobie
b.    O 15.00 – Godz. Miłosierdzia – rozpoczęcie nowenny do Mił. Bożego – Ruch Rodzin Nazaretańskich
c.    O 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie P. Jezusa do grobu, transmisja na FB
d.    O 20.00 – Gorzkie Żale cz. III, transmisja na FB
e.    O 21.00 – Droga Krzyżowa w kościele, transmisja na Facebook-u parafialnym.
10.    Adoracja nocna z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę: prosimy, aby poszczególni odpowiedzialni z rejonów zaprosili po dwie osoby co pół godziny
a.     22.00 – Rejon Pasternik
b.     23.00 – prowadzi Szczep Puszcza
c.     24.00 – Rejon Grunwaldzka
d.       1.00 – Rejon Piaski
e.       2.00 – Rejon Zakościele
f.       3.00 – Rejon Śródmieście
g.       4.00 – Rejon Boryczów
h.       5.00 – Rejon Zagrody-Świdowa
i.        6.00 – Boryczów Strzelnica
11.    Adoracja w Wielką Sobotę: o podjęcie adoracji od 13.00 do 19.00 prosimy dorosłą młodzież z oazy i służby liturgicznej. O 19.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – II dzień Nowenny
12.     Do udziału w adoracji przy Grobie Pańskim zapraszamy wszystkich parafian, którzy mogą opuścić dom, aby na kilka minut nawiedzić kościół. Możemy się modlić dłużej jeśli widzimy, że nikt nie chce wejść do kościoła. Nie będzie poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę, zamiast tego rozpocznijmy śniadanie wielkanocne w niedzielę od wspólnej uroczystej modlitwy przy stole. Propozycja takiej modlitwy na naszej stronie internetowej.
13.    W Wielką Sobotę o 10.00, my kapłani pragniemy przekazać Wam Wielkanocne życzenia poprzez transmisję na FB parafialnym. Zapraszamy.
14.     Liturgię Wigilii Paschalnej (Wielkanocnej)  rozpoczynamy w sobotę o 20.00 – (przynosimy świece zabezpieczone przed kapaniem wosku) Będzie transmisja na FB parafialnym
15.     W Wielką Niedzielę rezurekcja o 6.30,  po niej Msza św. Te uroczystości będą transmitowane na FB parafialnym. W Niedzielę Wielkanocną dopuszczalna ilość osób podczas Mszy św. wynosi 50.
16.    Dziś możemy pomóc działania Caritas nabywając baranki wielkanocne  z Caritasu na stół świąteczny. Prosimy o ofiarę 10 zł. Baranki wystawione pod chórem. Bóg zapłać.
17.    Dziękujemy za wszelkie słowa wsparcia i życzliwość dla naszej Parafii. Bóg zapłać.