5 Niedziela W. Postu – 21.03. 2021 r.

1.    Witamy o. Łukasza Preisinga z Towarzystwa Ducha Świętego, który wygłosi kazania w trzecią niedzielę rekolekcyjną. Niech Pan Bóg wspomaga Ojca Kaznodzieję i nas, słuchaczy Słowa Bożego.
2.    Księdzu Józefowi z racji obchodzonych w minionym tygodniu imienin i Siostrze Anuncjacie z racji imienin w czwartek składamy najserdeczniejsze życzenia. Solenizantów otoczmy naszą modlitwą.
3.    Dziś (w niedzielę) Gorzkie Żale o 15.30. Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej

4.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja od 7.30 do 21.00.  Zapraszamy.
5.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o 17.30. Adoracja  Najśw. Sakramentu do 21.00
6.    W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o 7.00 i 18.00 będziemy podejmować Dzieło Duchowej Adopcji. Deklaracje do wypełnienia znajdują się przy gazetach w kościele.
7.    W  piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 7.30 (prowadzi Diakonia Modlitewna Wspólnoty Ararat), o 16.30 dla dzieci (zapraszamy szczególnie klasę III c ze Szkoły nr 1 z ul. Szkolnej), o 17.30 (prowadzi rejon Boryczów – Strzelnica), i o 18.30 prowadzą oaza i lektorzy.  Do udziału zapraszamy także młodzież i klasę VIII ze SP nr 1 z indeksami.

8.    Zachęcamy do spowiedzi św. wielkanocnej w naszym kościele od poniedziałku do czwartku włącznie od 6.30 do 7.15 i od 17.30 do 20.00. Podczas spowiedzi popołudniowej i wieczornej w tych dniach będzie adoracja Najśw. Sakramentu. W piątek, sobotę i niedzielę spowiedź św. podczas każdej Mszy św. Spowiedź parafialna będzie w sobotę od 8.30 do 12.00 i od 14.30 do 18.00. Półgodzinne przerwy w spowiedzi  o 8.00, 10.00 i 16.00. Nie będzie spowiedzi w Wielką Sobotę. Pamiętajmy o wcześniejszym rachunku sumienia, przypomnijmy sobie postanowienie z ostatniej spowiedzi, przedstawmy się spowiednikowi podając stan, zawód i wiek. Odkładających spowiedź na ostatnią chwilę uprzedzamy, że będą kolejki.
9.    W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja  przed Mszą o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Gromadzimy się przy bramie, przy Rondzie św. Karola. Podczas Gorzkich Żali składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Nie będzie Drogi Krzyżowęj na Marudach w Niedz. Palmową o 14.30. Zachęcamy, aby tam Drogę Krzyżową odprawić indywidualnie.
10.    W sobotę odwiedziny chorych przed Świętami od 8.30. Zgłoszenia chorych w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy o kierowcę.
11.    W „Gościu Niedzielnym” rekolekcje oparte o nauczanie ks. Blachnickiego pt. „Paradoks ofiarującego”. Zwracamy także uwagę na nowego „Stasia”, który pozwoli z dziećmi bardzo interesująco przeżyć Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne. Bajki, rysunki do kolorowania, wierszyki i porady oraz przepis na kolorowanie jajek.
12.    Policja ostrzega, że znów masowo oszukiwani są starsi metodą na wnuczka. Niech starsi nie wierzą proszącym telefonicznie o pieniądze.

13.    Rodzice Teosia z Targowiska dziękują za złożone 4005 zł na pomoc. Bóg zapłać.

14.    Dziś można nabyć baranki z Caritas na stół wielkanocny. W przyszłą niedzielę Fundacja „Kolorowy Most” przeprowadzi kwestę na wsparcie dzieci nieuleczalnie chorych.

15. Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku nie odbędzie się w Puszczy Niepołomickiej. Teksty do indywidualnej EDK na stronie głównej EDK.