5 Niedziela Wielkanocna, 15. maja 2022 r.

1.    W miniony czwartek i piątek przeżyliśmy nawiedzenie Ikony Świętej Rodziny. Podczas trzech Mszy św., oraz przy pożegnaniu Ikony i podczas indywidualnej modlitwy, ze Świętą Rodziną spotkało się około 1000 osób z naszej parafii. Bóg zapłać za Waszą obecność. Dziękujemy Kręgom Rodzin, Wspólnocie Ararat, scholi, służbie liturgicznej, młodzieży z Oazy, służbie kościelnej za zaangażowanie. Bóg zapłać druhom z OSP za obecność przy powitaniu i pożegnaniu Ikony i asystę honorową przy samochodzie-kaplicy w drodze do Ruszczy.
2.    Zapraszamy na majówki w kościele codziennie o godzinie 17.30 i przy kapliczkach.
3.    W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, patrona Polski. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i podczas majówki o 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 tylko do 15.30 (z racji próby) a w kościele od 18.30 do 21.00.
4.    W środę nowenna do św. Józefa o 7.30 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Nie będzie adoracji po Mszy św. wieczornej z racji przygotowania kościoła do I-szej Komunii św.
5.    W czwartek 19.00 spotkanie modlitewne wspólnoty Ararat w sali kina (z racji sprzątania kościoła). W trakcie spotkania będzie można poprosić o modlitwę wstawienniczą.
6.    W piątek I-sza spowiedź dla klas III a, b ze SP nr 1 oraz rodzin  o 15.30 a dla klas III c, d ze SP nr 1  oraz rodzin o 16.00.
7.    W przyszłą sobotę I Komunia dla klas III a, b ze SP nr 1 o 10.00 i dla klas III c, d ze SP nr 1 o 12.00.
8.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 13.00, ks. Józef Łędzki będzie dziękował Bogu za jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Ks. Jubilatowi gratulujemy i prosimy parafian o modlitwę w jego intencji.
9.    Dziękujemy za kolejnych 500 bułek, które rozdano potrzebującym i uchodźcom na Dworcu Głównym w Krakowie w miniony czwartek. Bóg zapłać za zaangażowanie Rodziny Kolpinga i Samorządu Uczniowskiego ze SP nr 2 oraz za pomoc panów z Kręgu Rodzin. Akcję kontynuujemy w następny czwartek. Możliwe jest to dzięki rodzinie, która ufundowała następne 500 bułek dla uchodźców.    Bóg zapłać.
10.    Dziś (w niedzielę) o 19.00 w Sali kina wystąpi zespół z Trzebini ze spektaklem pt. „Proces obywatela J.”. Zapraszamy, wstęp wolny.
11.    Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza na spotkanie z wybitną polską aktorką Emilią Krakowską we wtorek 17 maja o godz. 18.00 na Zamku w Niepołomicach.
12.    Środowisko Szczepu Puszcza zaprasza na Majowy Piknik Rodzinny w sobotę 21 maja, od 15.00 do 18.00. W programie różne atrakcje i spotkanie w kawiarence harcerskiej.
13.    Zespół „Wrzos” zaprasza na koncert „Co bez miłości wart jest świat” który odbędzie się w niedzielę, 22 maja o 17.00 w Sali Akustycznej na Zamku.