5 Niedziela Wielkanocna – 19. maja 2019 r.

1.    Dziś (w niedzielę) przeżywamy rocznicę I Komunii św. na Mszy św. o 10.00 i 11.30.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45 podczas majówki. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Różaniec w intencji dzieci nienarodzonych o 17.00.
3.    Zapraszamy na majówki codziennie w kościele o 17.30 a także przy kapliczkach. W środę wspomnienie św. Rity, zakonnicy. Nabożeństwo ku czci św. Rity z udziałem przedszkolaków o 16.00.   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas majówki o 17.30. Z okazji 22 dnia miesiąca nowenna do Św. Męczenników z Góry Ararat po Mszy św. o 7 i 18.
4.    W środę na życzenie młodzieży, spotkanie klas VIII-mych po bierzmowaniu o godz. 18.00 w sali kina a następnie modlitwa o dobry wybór szkoły i drogi życiowej.
5.    W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
6.    W następną niedzielę procesja z relikwiami św. Karola na Zamek o 9.45. Msza św. na Zamku  o 10.00 w intencji Władz Miasta i Gminy Niepołomice i jej Mieszkańców.
7.    W niedzielę 9 czerwca na Mszy św. o 11.30 w naszej Parafii będziemy świętować złote i srebrne jubileusze małżeńskie. Jeśli ktoś nie otrzymał zaproszenia, to proszę zgłosić się po Mszy św. do zakrystii.
8.    Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na wymianę sieci elektrycznej w kościele.
9.    Rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. dziękujemy za  posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w piątek od 18.30  prosimy parafian z ul. Młyńskiej, z domów jednorodzinnych.
1.    Burmistrz Miasta i gminy Niepołomice zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania 28-mych Dni Niepołomic od 24 do 26 maja. W tym roku dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na oczyszczacze powietrza do szkół i przedszkoli w Gminie.
2.    Stowarzyszenie „Kropelka” organizuje akcję krwiodawstwa w  niedzielę 26.05.2019 r. Zapraszamy do autokaru obok Zamku od godz. 10 do 14.
3.    Biblioteka publiczna zaprasza we wtorek, 21 maja na godz. 18.00 do Sali Akustycznej Zamku na wieczór z aktorem Jerzym Trelą. Wstęp wolny.
4.    Biblioteka publiczna zaprasza w czwartek 23 maja na o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Patrycji Wąsikowskiej pt. „Puszcza”.
5.    Przyjaciele przedszkola SS. Służebniczek w Staniątkach zapraszają podczas Dni Niepołomic do Parku Miejskiego na stoisko nr 5. Każdy kupon po 10 zł z atrakcyjnymi nagrodami a cały dochód przeznaczony zostanie na plac zabaw dla dzieci.
6.    Prosimy o uszanowanie kościoła jako miejsca świętego poprzez odpowiedni strój, nie przychodzimy w krótkich spodniach, koszulkach odsłaniających plecy i ramiona. Przypominamy, że miejscem świętym jest teren wokół kościoła i teren cmentarza niepołomickiego. W takich miejscach świętych nie jemy lodów i kanapek, nie pijemy napojów i nie jeździmy na rowerze. Prosimy nie opierać rowerów o kościół i mur kościelny lecz umieszczać je w stojaku. Podobnie na cmentarzu. Słupki z lampami nie są miejscem do opierania rowerów. Dziękujemy za dostosowanie się do próśb.