5 niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019 r.

1.    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś (w niedzielę) o 15.30.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 18.00. Różaniec w intencji dzieci nienarodzonych  o godz. 17.00.
3.    W poniedziałek o 19.00 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
4.    We wtorek nowenna do św. Józefa po Mszy św. 7.00 i 18.00.
5.    W środę o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy św. spotkanie przy Tablicy Smoleńskiej. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
6.    W piątek Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o 19.00 w kościele.

Droga Krzyżowa w naszym kościele: o 7.30 prosimy o prowadzenie Różę św. Józefa, o 16.30 – Klasy VII z ul. 3 Maja , o 17.30 – Rejon Śródmieście, o 18.30 – Oazę . Po Drodze Krzyżowej o 16.30 udzielimy Komunii św.
7.    W sobotę spowiedź wielkopostna 6.30 – 12.00 i od 14.30 do 18.00.  Półgodzinne przerwy w spowiedzi  o 8.00, 10.00 i 16.00. Zachęcamy, by w stanie łaski uświęcającej przeżywać dni Świętego Triduum Paschalnego. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień bo będą długie kolejki. Prosimy, aby do spowiedzi przygotować się przez modlitwę i rachunek sumienia. Zachęcamy do przynoszenia książeczek do modlitwy lub do korzystania ze śpiewników parafialnych, gdzie także jest rachunek sumienia. Prosimy, aby przystępujący do spowiedzi podawali swój stan i zawód, co ułatwi spowiednikowi rozeznanie sytuacji penitenta. Prosimy parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogą przystąpić do spowiedzi św. aby w Wielki Piątek przyszli do kościoła zrobić rachunek sumienia i przepraszali Boga, błagając o łaskę rychłej spowiedzi sakramentalnej.
8.    W sobotę odwiedziny chorych przed Świętami od 8.30. Zgłoszenia chorych w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy o kierowcę.
9.    W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja  przed Mszą o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Gromadzimy się przy bramie, przy Rondzie św. Karola. Podczas Gorzkich Żali składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa na Marudach w Niedz. Palmową o 14.30.
10.    Dziękujemy kierowcom: Andrzejowi Górskiemu, Kazimierzowi Frontowi, Tadeuszowi Kokoszce, za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Dziękujemy także nadzwyczajnym szafarzom, którzy w I-szą niedzielę zanoszą Komunię św. chorym, którzy wyrazili takie pragnienie. Szafarzy zapraszamy poprzez księży odwiedzających chorych lub zgłaszamy zaproszenie do kancelarii lub zakrystii. Zachęcamy, aby P. Jezus dotarł podczas Wielkanocy do chorych, którzy wyspowiadali się na I-szy piątek lub przed Świętami.
11.    Dziękujemy organizatorom i uczestnikom Męskiej Drogi Krzyżowej w Puszczy. Dziękujemy za pomoc Nadleśnictwu w Niepołomicach
12.    Kwesta na paczki świąteczne dla potrzebujących przyniosła 3.875. zł. Bóg zapłać. Ze skarbonki św. Antoniego dodaliśmy 400 zł do zebranej kwoty. Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Miłośników Niepołomic, parafianom, służbie liturgicznej za przeprowadzenie zbiórki.
13.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Balonowej i Podoficerskiej: Jarosławowi, Bożenie i Sylwii Rojek, Jadwidze, Mateuszowi i Klaudii Michalik oraz Kamili Put. Sprzątanie wsparł Łukasz Cieślik z ul. 6. Batalionu. Sprzątający i wspierający złożyli 190 zł na kościół. W sprzątaniu pomogli kandydaci do bierzmowania: Mateusz Studziński, Filip Nagięć, Kacper Wójtowicz, Aleksandra Michalik, Julia Panasiuk. Bóg zapłać za wszystko.  Z ul. Oficerskiej, Saperów, Nawigatorów, Strzelców, Spadochroniarzy, Lotniczej nikt nie przyszedł. O posprzątanie naszej świątyni w piątek, 12 kwietnia od 20.00 prosimy parafian z  ul. Grunwaldzkiej, od n-ru 2-go, od pp. Kołodziej do n-ru 19F, do pp. Matusików.
1.    Dziś po Mszach św. będzie można nabyć baranki na stół świąteczny.
2.    Droga Krzyżową ulicami Starego Miasta Krakowa pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego rozpocznie się dziś (w niedzielę) o godz. 20.30 w kościele Św. Anny a zakończy pod Oknem Papieskim.
3.    Biblioteka Publiczna zaprasza w środę 10 kwietnia o godz. 18-tej na spotkanie, którego tematem będą zwyczaje Świąt Wielkanocnych we wspomnieniach Niepołomiczan.
4.    Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza na Rynek w Niedzielę Palmową tj. 14 kwietnia na godz. 12.30 na wspólne życzenia i dzielenie się jajkiem.
5.    Towarzystwo Muzyki i Śpiewu zaprasza na Zamyślenia Pasyjne w Niedz. Palmową o 17 na Zamku.