5 niedziela Wielkiego Postu – 18.03. 2018 r.

1.    Witamy ks. Rekolekcjonistę, ks. doktoranta Tomasza Jarosza, który poprowadzi rekolekcje dla młodzieży Zespołu Szkół i Centrum Kształcenia oraz dla dorosłych. Otoczmy ks. Tomasza modlitwą i prośmy o duchowe owoce rekolekcji.
2.    Dorosłych zapraszamy na nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 8.30.
3.    W poniedziałek i wtorek nauka stanowa dla kobiet o 17.00 a nauka stanowa dla mężczyzn w  poniedziałek i wtorek o 18.30. Msza św. wieczorna będzie bez kazania.
a.    Zakończenie rekolekcji na Mszy św. w środę o 18.00. Zapraszamy małżeństwa i rodziny.
b.    W środę na 8.30 zapraszamy chorych na Mszę św. z nauką i sakramentem namaszczenia chorych. Spowiedź dla chorych i starszych w środę od 8.00. Składka na  rekolekcje w środę.
4.    Młodzież z Zespołu Szkół  im. Ojca św. Jana Pawła II pod opieką nauczycieli i katechetów przychodzi na rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę na 9.45 do kościoła.
5.    Młodzież pracującą, ze szkół ponadgimnazjalnych i studentów oraz gimnazjalistów, którzy nie byli jeszcze na rekolekcjach zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 19.30.  W środę, podczas Mszy św. na zakończenie rekolekcji dla Zespołu Szkół  i młodzieży starszej będzie składka na rodzinę w Syrii, którą wspiera nasza parafia.
6.    Młodzież z Centrum Kształcenia Ustawicznego uczestniczy w naukach rekolekcyjnych w szkole.
7.    Dziś (w niedzielę) Gorzkie Żale o godzinie 15.30.
8.    W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
a.    z klas III gim. w poniedziałek o godz. 17 i 18.00
b.    z klas II gim. w środę o 14.30, 16.00 i 17.00
c.    z klas VII SP we wtorek o 15.15, 16.00 i 17.00. (spotkania we wtorek w sali kina)
9.    W poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Siostrze Józefie i wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia: Niech św. Józef otacza stałą i niezawodną opieką. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 16.45. W poniedziałek adoracja Najśw. Sakramentu od 11.00 do 17.00.
10.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
11.    W czwartek Msza św. z modlitwa o uzdrowienie o godz. 19.00.
12.    W piątek Droga Krzyżowa o 7.30 (prowadzi Róża Różańcowe Rodziców), o 16.30 dla dzieci (poprowadzą klas VI ze SP), o 17.30 (poprowadzi rejon Śródmieście) i o 18.45 dla młodzieży.
13.    W piątek Ekstremalna Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00 w kościele. Szczegóły na plakatach.
14.    W sobotę spowiedź wielkopostna od 6.30 do 12.00 i od 14.30 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień bo będziemy czekać w kolejkach. Prosimy, aby do spowiedzi dobrze się przygotować przez modlitwę i rachunek sumienia. Zachęcamy do przynoszenia książeczek do modlitwy lub do korzystania ze śpiewników parafialnych, gdzie także można znaleźć rachunek sumienia. Prosimy, aby przystępujący do spowiedzi podawali swój stan i zawód, co ułatwi spowiednikowi rozeznanie sytuacji penitenta. Po przyjęciu Komunii św. starajmy się odmówić w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego i pomodlić się w intencjach Ojca św. przed mozaiką św. Jana Pawła II, aby zyskać jubileuszowy odpust zupełny.
15.    W sobotę odwiedziny chorych przed Świętami od 8.30. Zgłoszenia chorych w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy o kierowcę.
16.    W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja  przed Mszą o 8.30, 10, 11.30 i 13. Gromadzimy się przy bramie, przy Rondzie św. Karola. Podczas Gorzkich Żali składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
17.    Droga Krzyżowa na Marudach w Niedzielę Palmową o 14.30.
18.    Dziękujemy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu  ze SP oraz Księżom, Siostrom
i Katechetom za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji.
19.    Kwesta na paczki świąteczne dla potrzebujących przyniosła 4.836 zł. Serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Miłośników Niepołomic, parafianom, służbie liturgicznej za przeprowadzenie zbiórki.
20.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Partyzantów od n-ru 16-ego
do 26-tego.: Anecie i Marcelowi Kupcom, Józefowi Bobrowi, Janinie Rusinek, Ewie i Markowi Nikielskim, Krystynie i Władysławowi Kotlarczykom, Jolancie Sienczyło. W sprzątaniu pomogli kandydaci do bierzmowania: Joanna i Wiktoria Wilimberg, Grzegorz Stańczyk, Julia Czarnota.  Sprzątanie wsparli ofiarą Jadwiga Gaweł, Jowita i Tomasz Wójcik, Zofia Zasada, Maria, Tadeusz, Izabela i Krzysztof Moskała, Genowefa Kupiec, Halina Mleko, Zygmunt Sieńczyło. Sprzątający i wspierający złożyli  ofiarę 200 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego i zamówili Msze św. w intencji sprzątających, wspierających i ich rodzin, która zostanie odprawiona w niedzielę, 21 października o 16.30. O posprzątanie naszej świątyni w piątek, 23 marca od 19.15 prosimy parafian z  ul. Partyzantów, od n-ru 28, od pp. Imiełowskich do n-ru 56, do pp. Łabędziów.
21.    Nasza parafianka z ul. Królewskiej Ania Jesion prosi o jeden procent na rehabilitację. Ulotki przy prasie.
22.    Fundacja „Lepsze Niepołomice” zaprasza do Biblioteki, ul. Bocheńska na spotkanie „Klubu poszukiwaczy historii Niepołomic” na spotkanie o znawcy Afryki, prof. Romanie Stopie rodem z Woli Batorskiej w środę o 18.00.
23.    Pan Burmistrz zaprasza na życzenia wielkanocne w Niedzielę Palmową o 12.30 na Rynek.
24.    Dziś po Mszach św. będzie można nabyć baranki na stół świąteczny i paschaliki – symbole Chrystusa Zmartwychwstałego.