5 niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

1.    Zapraszamy do spowiedzi w naszym kościele. Prosimy skorzystać z okazji bo są i będą ograniczenia! Od poniedziałku do soboty włącznie od 6.30 do 7.30 i od 16.30 do 18.00. W I – piątek miesiąca spowiedź od 6.30 do 7.30 i od 15.00 do 18.00. Zanim wejdziesz do kościoła sprawdź, ile jest osób. Jeśli chcesz się wyspowiadać, poczekaj na zewnątrz, aż będziesz mógł wejść. Zanim podejdziesz do konfesjonału zrób rachunek sumienia. Przygotuj się duchowo! Pomoce do rachunku sumienia na ławkach w kościele i w przedsionku. Zaraz po spowiedzi udzielamy Komunii św.
2.    Zapraszamy codziennie o 17.30 na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola. Prosimy wchodzić bocznym wejściem.
3.    Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę. Prosimy o zachowanie ograniczenia do pięciu osób w kościele. Zapraszamy osoby, które zamówiły Mszę św. na daną godzinę. Msza św. o 10.00 będzie transmitowana na parafialnym Facebook-u
4.    Gorzkie Żale w tę niedzielę odwołane. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach na żywo poprzez transmisję z internetowej telewizji Myślenice: https://www.myslenice-itv.pl/transmisja-mszy-swietej-swietej-gorzkich-zali-i-rozanca/ oraz polecamy ogólnopolski zbiór transmisji Mszy i nabożeństw w Polsce: https://msza-online.net/nabozenstwa/ Adresy podane w ogłoszeniach.
5.    Zachęcamy do odmawiania wspólnego Różańca św. lub Koronki do Miłosierdzia Bożego
w rodzinach oraz do codziennej lektury Pisma św. Rozpocznijmy czytanie Ewangelii wg św. Marka.
6.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30 i całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu do 21.00.
7.    Polecamy rekolekcje dla dorosłych i młodzieży w internecie. Adresy stron podane na naszej stronie internetowej. Na stronie naszej Archidiecezji www.diecezja.pl w artykule „Wspólnota w sieci” znajdziemy propozycje ciekawych rekolekcji dla dorosłych i młodzieży.
8.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
9.    W I-szy czwartek Godzina Święta od 17.00.
10.    W I-szy piątek Litania do Najśw. Serca P. Jezusa po Drodze Krzyżowej o 7.30.
11.    W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: o 7.00 i o 17.30. Nie ma Drogi Krzyżowej o 16.30 i o 18.30. Będzie natomiast transmisja  na parafialnym Facebook-u Drogi Krzyżowej o 17.30.
12.    W I-szy piątek i I-szą sobotę nie pojedziemy do chorych, chyba, że ktoś wyraźnie sobie tego zażyczy. Prosimy o telefon w tej sprawie w godzinach kancelarii. Prosimy w związku z tym o kierowców.
13.    Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Święcenie palm na każdej Mszy św.  Można zabrać do święcenia gałązki lub palmy od sąsiadów.
14.    Dziękujemy tym, którzy mimo, że korzystali z dyspensy i nie uczestniczyli we Mszy świętej niedzielnej wsparli swoją ofiarą naszą parafię. Bóg zapłać. Od wczoraj możemy wesprzeć parafię poprzez płatność mobilną przy pomocy e-tacy znajdującej się w przedsionku. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii.
15.    Parafialna Poradnia dla Małżeństw i Rodzin uruchamia telefon dla rozmów, nr 782 492 611,
w dniach: poniedziałek, środa, piątek od 20.00 do 21.00. Można także wysłać sms-a, w godzinach wieczornych oddzwonimy.
16.    Zabierzmy do domów gazetę „Chrystus i Ty” czyli „ChiT”, podajmy tę gazetę tym, którzy nie opuszczają domów. Prosimy o ofiarę do skarbonek na pokrycie kosztów druku.
17.    Zamówiona Msza św. za śp. Agatę Więcek w 11 r. śm. na poniedziałek, 30 marca na godzinę 8.30 została przeniesiona na godz. 18.00 w tym samym dniu.
18.    IV edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej „Puszcza Niepołomicka” planowaną na noc z 3 na 4 kwietnia 2020 zostaje odwołana. Szczegóły na stronie naszej parafii.
19.    Po konsultacjach z katechetami i rodzicami klas III przesuwamy termin I Komunii św.:  ze SP nr 2
z ul. 3 Maja na niedzielę, 13 września o 10.00, ze SP nr 1 z ul. Szkolnej na niedzielę, 20 września o 10.00. Termin rocznicy I Komunii z obydwu szkół podstawowych zostanie podany później. Powyższe ustalenia zostaną zrealizowane, o ile pozwoli na to sytuacja zdrowotna.