6 niedziela W. Postu – Palmowa – 25. marca 2018 r.

1.    Gorzkie Żale dziś (w niedzielę) o 15.30. Podczas Gorzkich Żali składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziś (w niedzielę) Droga Krzyżowa na Marudach o 14.30.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Nie ma adoracji Najśw. Sakramentu z powodu przygotowywania Grobu Pańskiego.
3.    Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
4.    W Wielki Czwartek Msza św. z poświęceniem olejów świętych w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach o 10.00.
5.    W Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 rozpoczynamy Triduum Sacrum czyli Święta Wielkanocne. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Zapraszamy na adorację do 23.00. O 20.00 adorację poprowadzi Honorowa Straż, od 21.00 oaza i młodzież ponad gimnazjalna a od 22.00 – Wspólnota Ararat. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. o 6.30 i 7.00 rano
6.    Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. co do ilości (dwa lekkie posiłki i jeden do syta) i co do jakości (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do godzin wieczornych.
7.    W Wielki Piątek rozpoczęcie adoracji o 7.00.
a.    O 8.00 – Jutrznia – prowadzi Oaza
b.    O  9.00 – klasy 3 i 4 ze Szkoły Podst.
c.    O 10.00 – klasy 5 i 6 ze Szkoły Podst.
d.    O 11.00 – klasy VII-me ze S.P.
e.    O 12.00 – klasy II-gie z Gimnazjum
f.    O 13.00 – klasy III-cie z Gimnazjum
g.    O 14.00 – klasy 0, 1, 2 ze Szkoły Podst.
h.    O 15.00 – Godz. Miłosierdzia – rozpoczęcie nowenny do Mił. Bożego – Ruch Rodzin Nazaretańskich
i.    O 16.00 – Róża św. Anny
j.    O 17.00 – Róża św. Faustyny
k.    O 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie P. Jezusa do grobu
l.    O 20.00 – Gorzkie Żale
m.    O 21.00 – Droga Krzyżowa z Zamku do Kościoła Niepołomickiego – do udziału zapraszamy harcerzy z pochodniami oraz karateków. Przynieśmy świece.
8.    Adoracja nocna z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę:
a.    O 22.00 – Rejon Pasternik – od 23.00 prowadzi Szczep Puszcza
b.    O 24.00 – Rejon Grunwaldzka
c.    O 1.00 – Rejon Piaski
d.    O 2.00 – Rejon Zakościele
e.    O 3.00 – Rejon Śródmieście
f.    O 4.00 – Rejon Boryczów i Boryczów Strzelnica
g.    O 5.00 – Rejon Zagrody-Świdowa
h.    O 7.00 – Koło Misyjne
9.    Adoracja w Wielką Sobotę:
a.    O 8.00 – Jutrznia – prowadzi Oaza
b.    o 9.00 – Członkowie Dzieła Duch. Adopcji i czciciele Niepokalanego Serca NMP
c.    O 17.30 – Róża św. Józefa
d.    O 18.30 – Róża MB. Fatimskiej
e.    O 19.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – II dzień Nowenny
10.    Do udziału w adoracji przy Grobie Pańskim zapraszamy wszystkich parafian według wyznaczonych rejonów, prosimy harcerzy i strażaków o honorowe warty. W czasie nocnej adoracji wyznaczone osoby poprowadzą rozważania przez 30 minut a potem prosimy zachować przez pół godziny ciszę, aby umożliwić indywidualną modlitwę.
11.    Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od 10 – 16, co 20 minut. Na Pasterniku o 12.00
12.    Liturgię Wigilii Paschalnej (Wielkanocnej)  rozpoczynamy o 20.00 – (przynosimy świece zabezpieczone przed kapaniem wosku)
13.    W Wielką Niedzielę rezurekcja z procesją o 6.30 – do udziału zapraszamy strażaków wraz z orkiestrą, harcerzy, karateków, młodzież i scholę do niesienia feretronów. Mile widziane będą wszelkie poczty sztandarowe. Msze św. tak jak w niedzielę.  O 17.30 – nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Miłosierdzia Bożego kończy obchód Triduum Sacrum. Program Triduum w naszym kościele znajduje się w gablotce i na stronie internetowej. Zachęcamy do udziału w liturgii W. Czwartku, W. Piątku i Wigilii Paschalnej we W. Sobotę.
14.    Bóg zapłać Kazimierzowi Pasternakowi za podwiezienie kapłana z Komunią św. do chorych.
15.    Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej za  przygotowanie i rozprowadzenie 70 paczek wśród potrzebujących. Szczególne podziękowania kierujemy dla: Genowefy Widła, Michaliny Kuś, Danuty Trzepla, Marii Kania, Ryszarda Kani i Janusza Jagły. Bóg zapłać.
16.    Dziękujemy Kołu Przyjaciół Harcerstwa i Szczepowi Puszcza za zorganizowanie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszej parafii. Wyrażamy uznanie wszystkim uczestnikom EDK.
17.    Dziękujemy za posprzątania kościoła parafianom z ul. Partyzantów od n-ru 28 do n-ru 56: Helenie i Piotrowi Stefańskim, Maciejowi, Joannie, Maksymilianowi, Aleksandrowi i Arturowi Wojtusikom, Agnieszce Burkot oraz kandydatkom do bierzmowania: Marlenie Kraińskiej i Darii Kruczyńskiej. Sprzątanie wsparli: Zofia i Lesław Wojtusik, Ewa Krzysica, Helena i Zdzisław Imiełowscy, Jadwiga Kracik, Józef Pieprzyca. Sprzątający i wspierający złożyli 460 zł na remont kaplicy cmentarnej.
18.    O posprzątanie kościoła na Święta w środę, 28 marca, od 18.30 prosimy parafian z  ul. Korczaka i ul. Litewskiej.
19.    SANEPID z Wieliczki prosi osoby sprzedające własne produkty rolnicze o zarejestrowanie tej działalności. Szczegóły na plakatach przed kościołem.
20.    Uroczystość Zwiastowania ze względów liturgicznych przeniesiona na poniedziałek, 9 kwietnia. W tym dniu na Mszy św. o 7.00 i 18.00 będziemy podejmować Dzieło Duchowej Adopcji.
21.    Zapraszamy na koncert barokowej muzyki sakralnej i pasyjnej w Sali Akustycznej na Zamku we Wielką Środę o 18.00.
22.    Pan Burmistrz zaprasza na życzenia na Rynku dziś (w Niedzielę Palmową) o 12.30.
23.    Dziś możemy jeszcze wspomóc potrzebujących nabywając baranki wielkanocne
z Caritasu i paschaliki. Bóg zapłać.