6 Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

1.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Majówki codziennie w kościele o 17.30. Zapraszamy także na majówki na Piaskach (przy zbiegu Myśliwskiej i Królewskiej codziennie o 18.00 a na Zakościelu, na Marudach o 19.00, na Podborzu, ul. Staniątecka o 18.30, na Pasterniku I, ul. Rolnicza o 19.00, na Boryczowie, ul. Ludowa o 18.00.
2.    We wtorek, uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika. Nowenna do św. Józefa o 7.30 i podczas majówki.
3.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas majówki o 17.30. W środę spotkania przed bierzmowaniem dla klas II gimnazjalnych o 14.30, 16 i 17.00.
4.    Próby przed I Komunią świętą: grupa I-sza (kl. III a,b,c) we wtorek i czwartek o 16.00 a grupa II (kl. III d,e,f) w piątek o 16.15.
5.    Spowiedź dla dzieci z grupy I-szej (kl. III a,b,c) ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i rodzin  w sobotę od godz. 9.00 do 10.30.
6.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 – I Komunia święta dla klas III a,b,c. Zbiórka dzieci przed plebanią o godz. 11.15. Prosimy parkować na zielonych parkingach a nie szukać miejsca przed kościołem. Prosimy, aby stali uczestnicy Mszy św. o 11.30 przyszli na Mszę św. w innych godzinach, najlepiej na 7 lub 8.30 rano. Dziękujemy.
7.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie o 17.30. Do udziału zapraszamy klasy II gimnazjalne i ich rodziców.
8.    Kamili i Markowi, Justynie i Łukaszowi oraz Stefanowi i Magdalenie dziękujemy za ciasto weselne.
9.    Dziękujemy kierowcom: Wiesławowi Waryanowi, Kazimierzowi Frontowi i Kacprowi Dumieńskiemu za podwiezienie księży z Komunią św.  do chorych. Bóg zapłać szafarzom, którzy zanoszą w I niedzielę miesiąca Komunię św. do chorych, którzy sobie tego życzą.
10.    Parafianom z ul. Sosnowej: Zdzisławie, Agnieszce i Karolowi Szymczykom, Anieli Dec dziękujemy za posprzątanie kościoła. Sprzątanie wsparł ofiarą Sławomir Orzechowski.  Wspierający i sprzątający złożyli ofiarę 120 zł na remont cmentarza. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek 11 maja od godz. 17.00, prosimy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św.
11.    Prosimy, aby zatroszczyć się o to, by dzieci i młodzież wyjeżdżające na wakacje miały zapewniony udział we Mszy św. niedzielnej. Prosimy, aby taką prośbę pisemnie przekazać organizatorom kolonii i wyjazdów. Zaplanujmy także podczas wyjazdu zagranicę lub w Polsce, gdzie pójdziemy na Mszę św. niedzielną. Informacje są w internecie. Pamiętajmy o uczczeniu dnia świętego. W krajach arabskich i tam, gdzie nie ma możliwości uczestniczenia we Mszy św. postarajmy się o wysłuchanie Mszy św. przez radio lub udział we Mszy św. telewizyjnej lub odmówmy wspólnie różaniec czy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kto pamięta Bogu, o tym pamięta także Bóg.