7 Niedz. Wielk. WNIEBOWSTĄPIENIE – 24. maja 2020 r.

1.    Porządek Mszy św. u nas tak jak w każdą niedzielę. Msza św. o 10.00 na Facebook-u parafialnym. Majówki w kościele codziennie o 17.30.
2.    W poniedziałek uczcimy św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II nowenną o 7.30 i 17.30. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od 7.00 do 21.00.
3.    We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
4.    W środę majówka i nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30.
5.    W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
6.    W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez septennę podczas majówki. Zapraszamy także na czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha świętego, w sobotę. Rozpoczniemy Eucharystią o 20.00, a następnie będzie adoracja i modlitwa uwielbienia do 24.00.
7.    Zachęcamy do pielgrzymowania do najbliższej kapliczki Matki Bożej na majówkę. Kandydaci do bierzmowania udział w  majówce niech potwierdzą w indeksie.
8.    Zachęcamy, aby spełnić  obowiązek spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Czas na spełnienie tego obowiązku kończy się w 7 czerwca br. Możliwość spowiedzi w ciągu tygodnia od 6.30 do 7.20 i 17.30 do 18.30 oraz w niedzielę podczas każdej Mszy św. Do spowiedzi w ciągu całego tygodnia zachęcamy kandydatów do bierzmowania. Potwierdzenie w indeksie.
9.    Rozpoczęliśmy odnawianie Drogi Krzyżowej, stacje otrzymają ramy. Prosimy o pomoc.
10.    Zainteresujmy się „Gościem Niedzielnym”. Koszt 6 zł. Czytasz więc wiesz i myślisz. Oglądając telewizję chłoniesz emocje i nie zastanawiasz się głębiej.
11.    Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary, które umożliwiają opłacenie rachunków parafialnych. Bóg zapłać za Wasze wsparcie i pamięć o parafii.
12.    Przypominamy zasady udziału w nabożeństwach kościelnych:
a.    Nosimy maseczki, wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce.
b.    W naszym kościele może jednocześnie przebywać 40 osób
c.    w obrębie murów ogrodzenia kościelnego uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2-metrowe odstępy. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu.
d.    Pragnący przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą zawsze w pierwszej kolejności.
e.    W niedzielę zachęcamy do udziału we Mszy św. o 16.30 i 18.00 a w tygodniu o 7.00. Wtedy jest mniej ludzi.
13.    Korzystającym z dyspensy z udziału we Mszy św. niedzielnej przypominamy, że:
a.    Udział we Mszy św. w domu tylko przez transmisję na żywo.
b.    Uczestniczymy w odpowiednim stroju, ciszy i skupieniu. Nie wykonujemy wtedy innych czynności. Nasz udział podkreślamy naszym zaangażowaniem, wspólną modlitwą oraz przygotowanym ołtarzykiem domowym.
c.    Korzystający z dyspensy niech pamiętają o odmówieniu wspólnie z rodziną  różańca lub Koronki do Bożego Miłosierdzia.
d.    Korzystających z dyspensy prosimy także o troskę o potrzeby naszej parafii
14.    Kandydaci do bierzmowania z klas VII proszeni są o przeczytanie Ewangelii św. Łukasza i o powtórzenie katechizmu tak jak do I Komunii św. Pytania do Ewangelii św. Łukasza na stronie parafii. Za tydzień podamy terminy spotkań kandydata (kandydatki) z klas VII i jednego z rodziców z kapłanem na 15 minutową rozmowę w celu podsumowania przygotowań. Zapisy będą telefonicznie w godzinach kancelarii. Bierzmowanie dla przyszłych klas VIII planujemy w grudniu 2020 roku.
15.    Bądźmy uczciwi wobec Pan Boga: Skoro wychodzę do sklepu, do pracy, na spacer to czy nie powinienem (nie powinnam) uczestniczyć we Mszy św. w niedzielę lub choćby w tygodniu? Szczególnie o tę uczciwość wobec Boga prosimy młodzież.