Błogosławieństwo Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego

DSC_0214

Kraków, dnia 22 stycznia 2018 r.

Czcigodny Księże Proboszczu,

Drodzy Wierni Parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach

Dzieląc Waszą radość wynikającą z przeżywanego Roku Jubileuszowego 660-lecia konsekracji kościoła pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach i jubileuszu Miasta Niepołomice, dziękuję Bogu za wszystkie dobrodziejstwa i łaski Boże, udzielone Parafianom Niepołomickim poprzez sakramenty święte.

Łączę się ze wspólnotą parafialną w dziękczynnej modlitwie, proszę Miłosiernego Pana, aby wstawiennictwo Świętych Patronów pomagało Wam stać na straży Bożego porządku w Rodzinach i środowiskach. Życzę serdecznie, aby ten czas jubileuszowy był bogaty w modlitewne skupienie i refleksję, a także pogłębił miłość do Chrystusa i Jego Kościoła, aby tym owocniej głosić Dobrą Nowinę i świadczyć o niej swym życiem.

Księdzu Proboszczowi i wszystkim Wiernym Parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach, na dalsze łata przesyłam serdeczne błogosławieństwo, upraszając obfitości łask oraz doświadczenia wielkiej Bożej Miłości i Miłosierdzia. Szczęść Boże!

Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Krakowski

Nasza odpowiedż:

Niepołomice, 11 lutego 2018 r.

 

 

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie!

Z wielką radością przyjęliśmy list skierowany do nas z okazji przeżywanego Roku Jubileuszowego 660-lecia konsekracji świątyni parafialnej oraz jubileuszu Miasta Niepołomice.  Czcigodny Arcypasterzu, dziękujemy za udzielenie umacniającego błogosławieństwa oraz przekazanie do naszej parafii relikwii
św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Na początku marca zostaną one uroczyście powitane i wprowadzone, a następnie rozpoczną peregrynację po naszych rodzinach.

Dziękujemy także za to, że Ksiądz Arcybiskup zaszczycił swoją obecnością niepołomicką parafię uczestnicząc w uroczystej kolacji w dniu, kiedy pod przewodnictwem ks. kard. Angelo Comastriego z Watykanu inaugurowaliśmy doniosły Jubileusz. Już dzisiaj cieszymy się na kolejne spotkanie z Ekscelencją. To dla nas wielki zaszczyt, że Ksiądz Arcybiskup przyjął zaproszenie do przewodniczenia Mszy św. kończącej Jubileuszowy Rok – 4 listopada br., w dzień odpustu św. Karola Boromeusza.

Najdostojniejszy Arcypasterzu, wraz ze słowami płynącej z serca wdzięczności i czci, kierujemy nasze zapewnienia o modlitwie w intencji potrzebnych łask w Twojej pasterskiej posłudze.

W imieniu Parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach

Ks. Proboszcz wraz z Duszpasterską Radą Parafialną

 

 

Jego Ekscelencja

Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski

Metropolita Krakowski

Ul. Franciszkańska 3

31-004 Kraków

Tagi: