Bóg, Honor i Ojczyzna

DSC_5927

Mszy św. Rycerskiej, sprawowanej tradycyjnie już od kliku lat podczas Pół Chwały, przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Mika. W ramach homilii odczytał list pasterski abp. Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego. Z treścią listu można się zapoznać pod adresem https://diecezja.pl/aktualnosci/totus-tuus-modlitewny-maraton-za-kosciol-i-ojczyzne . Ksiądz Proboszcz w homilii nawiązał również do tradycji oręża polskiego podkreślając, że Polska zwyciężała, gdy była wierna wypisanym na sztandarach i w sercach wartościom: Bóg, Honor i Ojczyzna. Na Mszy św. obecne były niektóre grupy rekonstrukcyjne , które zjechały do Niepołomic na Pola Chwały. Po Eucharystii, celebrowanej przy ołtarzu polowym, defilada wojsk z różnych epok przemaszerowała ulicami naszego miasta.

fot. Roman Bochenek