Czas odnowienia Misji

DSC_1116

W naszej parafii trwa w dniach 17-24 marca renowacja Misji Świętych. Prowadzą je, dla dorosłych i młodzieży, ks. Mateusz Hosaja kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz o. Bartymeusz Kędzior OFM  dyrektor Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku.  Przez misjonarzy  zostaliśmy zaproszeni do pójścia za Jezusem na Górę Błogosławieństw, aby głębiej zrozumieć znaczenie wypowiedzianych tam ośmiu błogosławieństw.

Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

W ramach renowacji Misji Świętych przeżywaliśmy m.in. nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przy krzyżu towarzyszyły nam słowa św. Jana Pawła II. Ojciec Święty Jan Paweł II był z nami obecny też w szczególny sposób, w znaku relikwii krwi. Ten wyjątkowy relikwiarz  z krakowskiego sanktuarium św. Jana Pawła II, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do Niepołomic, przywiózł ks. Mateusz Hosaja. W sobotę 23 marca podczas „Wieczoru chwały” adorowaliśmy kopię Całunu Turyńskiego na co dzień czczoną również w sanktuarium  na tzw. Białych Morzach w Krakowie.

mb

fot. Roman Bochenek