I niedziela Adwentu – 3.12. 2017 r.

Klęczący2-1024x820

1.    Adwent to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem w którym wspominając pierwsze przyjście Chrystusa kierujemy się ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów podczas paruzji.
2.    W naszej parafii witamy ks. Stanisława Czernika, z parafii św. Kingi w Krakowie, który wygłosi dzisiaj kazania. Niech Pan Bóg wspiera dziś i w całym życiu kapłańskim ks. Stanisława.
3.    Ks. kanonikowi, ks. porucznikowi Marianowi Polonce z racji obchodzonych w piątek imienin składamy serdeczne życzenia i prosimy o modlitwę w jego intencji.
4.    Zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty w tygodniu o 7.00 i 18.00. Niech adwentowy wysiłek wzmocni nas duchowo.
5.    W poniedziałek wspomnienie św. Barbary. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.40 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną  adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola i Różaniec za Ojczyznę w poniedziałek o 17.00.
6.    W środę wspomnienie św. Mikołaja, patrona chrześcijańskiej dobroci. W środę nowenna do MB Nieust. Pomocy o 17.45.
7.    W czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa, patrona pszczelarzy.
8.    W piątek, 8-ego grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św.  w naszym kościele o 6.30, 7.00, 8.30 i o 11.00. A po południu o 16.30, 18.00 i 19.30. Na 19.30 zapraszamy szczególnie młodzież.
9.    W piątek, podczas Mszy św. o 16.30 poświęcenie medalików dla dzieci klas III ze SP. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.
10.    W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w następny poniedziałek, 11 grudnia na godz. 19.00.
11.    Informujemy, że we Wigilię, 24 grudnia br. nie będzie możliwości spowiedzi. Ze spowiedzi prosimy skorzystać podczas spowiedzi parafialnej w sobotę, 16 grudnia.
12.    W tym roku Wigilia wypada w niedzielę dlatego mamy obowiązek uczestniczenia w ten dzień we Mszy św. Msze św. we Wigilię, będą jak w każdą niedzielę, ale tylko do południa. Nie będzie we Wigilię Mszy św. o 16.30 i 18.00. Na Mszę św. niedzielną zapraszamy także w sobotę przed Wigilią o 18.00.
13.    Dziękujemy kierowcom: Aleksandrowi Drabikowi, Kazimierzowi Frontowi i Jakubowi Paluchowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.
14.    Jakub Nawrocki dziękuje za ofiarowane w minioną niedzielę 2562 zł na leczenie uporczywej padaczki. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
15.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z całej ul. Generała Czumy: Krzysztofowi Haniszewskiemu, Teresie Bochenek, Marcie Stachura, Alicji Urych, Tomaszowi Dulęba, Markowi Kozubowi, Izabeli i Milence Leksa. Sprzątanie wsparli: Lucyna i Julian Haniszewscy, Joanna i Krzysztof Haniszewscy, Alicja i Janusz Urych, Marta i Wojciech Stachura, Teresa i Andrzej Bochenek, Elżbieta i Łukasz Bochenek, Helena i Tomasz Dulęba, Jadwiga i Marek Kozub, Izabela i Bartosz Leksa, Zofia i Władysław Zacharscy, Anna i Łukasz Wyczesany,  Sprzątający i wspierający  zamówili Mszę św. w intencji swojej i swoich rodzin, która zostanie odprawiona w środę, 14 lutego o godz. 10.00. Złożyli także ofiarę 150 zł na potrzeby kościoła i 150 zł na renowację cmentarza. Bóg zapłać za ten gest troski o nasz kościół w Roku Jubileuszu 660-lecia jego konsekracji. O posprzątanie naszej świątyni w sobotę, 9 grudnia  od 8.00 prosimy parafian z całej ul. Westerplatte.
 Komunikaty
16.    Dziś (w niedziele) pokaz ekonomicznego i ekologicznego palenia w piecu na Rynku od 10.00 do 14.00.
17.    We wtorek koncert o 18.00 w Sali Akustycznej na Zamku. W programie utwory Beethovena i Szostakowicza. Szczegóły na plakatach.
18.    Spotkanie pt. „Kapelani Solidarności 1980-1989” w czwartek o 18.00 w Bibliotece przy ul. Bocheńskiej w dolnej sali.
19.    Dziś święcimy wieńce adwentowe i opłatki na stół wigilijny. Poświęcone opłatki, wraz z życzeniami i obrzędem wigilii kościelni rozniosą do naszych domów na znak jedności wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie służby kościelnej.